Międzynarodowe Targi Gastronomiczne Warsaw Gastro Show

Międzynarodowe Targi Gastronomiczne Warsaw GASTRO Show 2016 to nowa inicjatywa targowa, dedykowana branży gastronomicznej, hotelarskiej oraz spożywczej. Tworzymy największe biznesowe centrum prezentacji ofert producentów i dystrybutorów sprzętu oraz wyposażenia skierowanego do sektora HoReCa, a także dostawców żywności i napojów. Przewidywana ilość wystawców: 350.

Budujemy targi, które w kompleksowy sposób obsługują branżę, zarówno na etapie powstawania nowych obiektów, jak i wspierania firm już istniejących. Chcemy ułatwić wejście na rynek gastronomiczny nowym inwestorom, stąd pomysł na Salon Franczyzy Gastronomicznej – organizowanej podczas targów po raz pierwszy w Polsce.
Salon jest możliwością pozyskania nowych kontaktów biznesowych, otwarcia własnego biznesu i bezpośredniej współpracy między franczyzodawcą i franczyzobiorcą. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie przewidujemy, że  targi odwiedzi kilkadziesiąt tysięcy osób.
Targi Warsaw Gastro Show 2016 odbędą się w dniach 27-29 października 2016 r. w Centrum Kongresowo – Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.
Baner Gastro Show_300x300
W ramach międzynarodowego wydarzenia Warsaw Gastro Show 2016 tworzymy  następujące strefy:
– Napojów i Żywności
– Urządzeń Gastronomicznych
– Wyposażenia Hoteli i Restauracji
– Franczyzy Gastronomicznej
Pierwsze dwa dni targów są skierowane do profesjonalnych odbiorców, natomiast trzeciego dnia zapraszamy wszystkich, którzy lubią gotować, szukają inspiracji kulinarnych, chcą spotkać gwiazdy gastronomii oraz są zainteresowani zdrowym odżywianiem.
Widząc konieczność podjęcia współpracy szkolnictwa zawodowego z przedsiębiorcami, postanowiliśmy stworzyć specjalną strefę edukacyjną. Podczas targów, uczniowie szkół gastronomicznych będą  tu mogli odbyć niezwykłe lekcje, które poprowadzą specjaliści z zakresu obsługi urządzeń gastronomicznych, systemów higieny oraz produktów, żywności jak i napojów  wykorzystywanych w profesjonlnej kuchni.
Dlatego podczas targów Warsaw Gastro Show 2016 odbędzie się  konkurs kulinarny promujący przyszłych szefów kuchni – Puchar Polski  Szkół Gastronomicznych – „Uczeń na medal”. Patronem i współorganizatorem Konkursu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. W Konkursie zostaną  wyłonieni kandydaci do Narodowej Reprezentacji Juniorów na Kulinarny Puchar Świata w Luksemburgu w 2018. Obecna Reprezentacja natomiast opowie podczas targów o  wrażeniach  z Olimpiady Kulinarnej Erfurt 2016.
Podczas  targów będzie można wysłuchać bardzo ciekawych prelekcji  dla przyszłych i obecnych managerów oraz właścicieli restauracji poruszających najciekawsze tematy związane z obecnymi problemami w prowadzeniu restauracji – omówione przez eksperta branży gastronomicznej Annę Dębską z GdzieZjeść.Info
Chcemy by Targi Warsaw Gastro Show zapewniły naszym odwiedzającym dostęp do informacji,  ułatwiły wejście na rynek gastronomiczny nowym inwestorom, a znanym markom umożliwiły szerokie zaprezentowanie szans współpracy na zasadzie franczyzy. System franczyzowy jest ciekawą alternatywą dla budowania konceptu przedsięwzięcia od podstaw. Z pewnością przybliżenie zasad funkcjonowania franczyzy utoruje młodym przedsiębiorcom drogę do przemyślanego ulokowania swojego kapitału.
Wspólnie z firmą KOREE zapraszamy na TRUE ARTISAN CAFE™ – wyjątkowe wydarzenie w branży kawowej, mające na celu promocję kawy najwyższej jakości, proponowanej bezpośrednio przez palarnie. Formuła, opracowana przez producenta ekspresów ciśnieniowych La Marzocco, zadebiutowała podczas London Coffee Festival.  W ramach True Artisan Cafe™ ogłaszamy konkurs THE BEST SIGNATURE DRINK – unikalną recepturę drinka, na bazie espresso przygotowywanego z kawy.  Najlepszy Signature Drink wybierze publiczność!
Ale nie tylko gastronomowie mogą zdobyć potrzebną im wiedzę. Zapraszamy również na wykłady dotyczące nowych wymagań przygotowywania posiłków w placówkach zbiorowego żywienia: stołówkach szkolnych i przedszkolnych oraz w szpitalach. Do wygłoszenia wykładów zaprosiliśmy ekspertów z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.  
By jeszcze bardziej promować zdrową kuchnię podczas Warsaw Gastro Show organizujemy strefę  książek kulinarnych oraz poradników z zakresu prawidłowego odżywiania. Zaprosiliśmy również gwiazdy z branży gastronomicznej, znanych szefów kuchni, propagujących zdrową kuchnię.
Nie można pominąć także kwestii samego ośrodka, w którym będą odbywać się targi. Warsaw Expo to największy w Polsce i Europie Środkowej ośrodek targowo – kongresowy. Powstał z myślą o organizacji targów, wystaw, kongresów, konferencji oraz eventów komercyjnych. To co nas wyróżnia: łączna powierzchnia sześciu hal, którymi dysponujemy, to 143 tys. m2, 15 tys. miejsc parkingowych, dogodna lokalizacja – 10 minut od Lotniska Okęcie, 15 minut z centrum Warszawy.
Więcej informacji na stronie http://warsawgastroshow.pl/. 
Serdecznie zapraszamy do współpracy!