Staż uczestników WKR w fabryce E.Wedel

W drugiej edycji konkursu kulinarnego Wielkopolski Kucharz Roku im. Rafała Jelewskiego, udział brało 12 zawodników, oprócz nagród za trzy pierwsze miejsca i nominacji do półfinału Kulinarnego Pucharu Polski była także niespodzianka ! Organizatorzy zorganizowali dla wszystkich zawodników dobrowolne staże u wybranego Jurora!

Paweł Spodzieja, Kamil Konieczka i Michał Seyda wybrali staż w Warszawie w fabryce E.Wedel i skorzystali z zaproszenia od Maestra Czekolady Pana Janusza Profusa.

spodz2

Poniżej ich relacja z pobytu w fabryce czekolady i nie tylko …

Staż odbyliśmy w dniach od 11.01-22.01.2016 r. w fabryce E.Wedel na dziale „rarytasów” , naszym opiekunem był Pan Janusz Profus oraz Pani Joanna Klimas-Profus. Podczas stażu poznaliśmy zasady produkcji pralinek, ganaszy, czekolady, malowania aerografem dekoracji oraz różnych form dekoracji świątecznych. Pierwsze dni polegały głownie na wprowadzeniu oraz poznaniu zasad temperowania czekolady (choć wydaje się to bardzo proste, wcale takie nie jest ).

spodz1
Pani Joanna pokazała nam różne sposoby dekoracji, tworzenia ozdób które mogą posłużyć jako dekoracja stołu oraz dekoracje służące do wykonania deserów w restauracjach również pod kątem konkursu, mogliśmy też popracować z czekoladą co było dla nas bardzo kreatywnym i ciekawym doświadczeniem.
Na ostatnie dni pobytu w Warszawie Janusz Profus zorganizował dla nas staż u Mistrza Pawła Oszczyka w hotelu Le Regina w Warszawie za co bardzo dziękujemy !

spodz4
Uważamy, że Konkurs im. Rafała Jelewskiego daje dużo możliwości rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności, poza nagrodami rzeczowymi można także wyjechać na staż w celu poznania pracy u boku niekwestionowanych mistrzów. Dla nas było to ciekawe i pełne wrażeń doświadczenie za co dziękujemy Organizatorom Konkursu (Joannie Ochniak, Dominikowi Brodziakowi i Barbarze Surma) oraz Panu Januszowi, Pani Joannie i Panu Pawłowi.

spodz3

Pozostałych uczestników namawiamy do wykorzystania swoich nagród w postaci stażu, macie czas do końca maja…!”

 

Wielkopolski Kucharz Roku im Rafała Jelewskiego logo
Galeria: https://www.facebook.com/wielkopolskikucharz/