Kulinarny Puchar Polski 2014

W dniu 01 października 2014 r . podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się pierwszy raz w nowoczesnej Sali Ziemi na terenie MTP,  poznaliśmy zwycięzców najważniejszego konkursu kulinarnego w Polsce- Kulinarnego Pucharu Polski.Decyzją Jury:

I miejsce zdobył – Przemysław Gryz i Łukasz Ziętek

II miejsce – Daniel Olas i Dawid Szkudlarek

III miejsce – Katarzyna Daniłowicz i Bodumił Mroczko.

laureaci

Kulinarny Puchar Polski to prestiżowy konkurs, którego celem jest odkrywanie i prezentowanie talentów kulinarnych oraz wyłonienie „Najlepszego z najlepszych”. Historia konkursu sięga roku 2000 kiedy miała miejsce jego pierwsza edycja. Od tamtego czasu KPP ciągle rozwija się i zdobywa coraz większe uznanie w środowisku gastronomicznym.

gala1

Niewątpliwie wielkim sukcesem świadczącym o randze konkursu jest przychylność takich organizacji jak Fundacja Klubu Szefów Kuchni, Stowarzyszenie Euro-Toques Polska oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, które objęły patronat nad wydarzeniem. Konkursem zdobył również zainteresowanie międzynarodowego środowiska gastronomicznego. Potwierdzeniem tego jest m. in. formalna rekomendacja, której konkursowi udzieliło WACS (World Association of Chefs Societies), czyli Światowe Stowarzyszenie Społeczności Szefów Kuchni.

Na rzecz KPP działają również liderzy środowiska gastronomicznego:

Joanna Ochniak – Przewodniczącą Komitetu Women in WACS (Kobiet w Światowym Stowarzyszeniu Szefów Kuchni), inicjatorka projektu „Gastronomia na Obcasach” na rzecz wszystkich kobiet pracujących w branży gastronomicznej, aktywna działaczka i propagatorka wielu idei w ramach branży HoReCa.

ba57

Zenon Hołubowski – członek Amerykańskiej Federacji Kulinarnej (American Culinary Federation), Światowego Stowarzyszenia Szefów Kuchni (World Association of Chefs’ Societies) oraz Honorowy Członek Euro-Toques Polska. Warto też podkreślić, że Zenon Hołubowski jako jedyny Polak do tej pory, zdobył certyfikat CEC (Certified Executive Chef) przyznawany przez WACS.

ba60

W Kulinarnym Pucharze Polski biorą udział kucharze, którzy zwyciężyli w jednym z konkursów nominowanych, których lista co roku ustalana jest przez Radę Programową KPP. Rada Programowa decyduje również o systemie oceniania. Obecnie zarówno w KPP jak i w konkursach nominowanych stosowane są arkusze oparte na tych samych kryteriach i skali ocen. Ma to na celu znormalizować system oceniania kucharzy startujących w poszczególnych konkursach i tym samym uczynić konkursy nominowane jak i samo KPP bardziej transparentnym.

ba1

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!