Hanna Szymanderska i Grzegorz Komendarek – pożegnanie

Dziś dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o tragicznej śmierci naszych Przyjaciół – Hanni Szymanderskiej i Grzegorza Komnedarka, obydwoje zginęli w wypadku samochodowym w okolicach Skarżyska Kamiennej.

 

haniaigrzegorz


Hanna Szymanderska
 – nazywana była przez wiele osób kulinarną encyklopedystką, drudzy nazywali Ją – Pierwszą Kucharką Rzeczpospolitej. Wiele razy uczestniczyła w działaniach organizowanych przez Gastronomię na Obcasach. Była naszą mentorką i przyjaciółką- dziękujemy Haniu za te wszystkie cudowne lata !!!

haniaasia

Na swoim koncie ma kilka tysięcy przepisów, kilkadziesiąt książek kucharskich (ok.60) o łącznym nakładzie kilku milionów egzemplarzy i wielu wiernych czytelników w Polsce i poza jej granicami. Ważnymi elementami jej publikacji kulinarnych są historia, tradycja i kultura jedzenia, anegdoty i ciekawostki etnograficzne oraz mnóstwo informacji ze źródeł często zapomnianych, a nawet mało dostępnych.

Grzegorz Komendarek –  kucharz i członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Najbardziej znany jest jednak z roli kucharza Grzesia w serialu „Złotopolscy”. Tym wcieleniem zaskarbił sobie serca widzów !