W grudniu 2014 zapraszamy na szkolenie w Espai Sucre

Espai Sure ( tłum. Przestrzeń Cukru) to nowy sposób pojmowania cukiernictwa. Projekt cukierniczy autorstwa Jordi Butróna i Xano Saguera narodził się w 2000 roku. Wtedy wówczas dwóch młodych hiszpańskich cukierników otworzyło pierwszą na świecie restaurację cukierniczą w Barcelonie. Dania cukiernicze serwowane podczas kolacji w Espai Sucre wkomponowane są w trzy menu degustacyjne, które różnią się od siebie ilością serwowanych potraw.
gmo2

 

Nauka w Szkole Espai Sucre, która mieści się w sąsiedztwie restauracji  oparta jest na swojej własnej ideologii składającej się z  trzech filarów –  istotna jest znajomość surowca, wiedza o technikach cukierniczych oraz umiejętność zarządzania posiadanymi informacjami. Zgodnie z założeniami całego Projektu SMAK jest priorytetem. Pozostałe zmienne – technika wykonania i aranżacja deseru rozumianego jako danie, to uzupełniające środki wpływające na podniesienie jego jakości. Opiera się na  kombinacji podstawowych pięciu smaków – słodkiego, słonego, gorzkiego, kwasowego i korzennego. Oprócz traktowanych z poszanowaniem starych tradycyjnych technik cukierniczych w szkole, jak i w deserach serwowanych w restauracji  stosuję się nowe techniki oraz produkty i narzędzia, pozwalające na lepszą kontrolę nad smakiem. Przywiązuję się również duże znaczenie do rozmieszczenia składników dania, aromatu  komponentów deseru oraz zabawy z temperaturami.

espai1

Projekt Espai Sucre niezmiennie cieszy się uznaniem i autorytetem wśród wielu krytyków kulinarnych, najlepszych cukierników i szefów kuchni. Restauracja zdecydowanie  jest ważnym celem na mapie gastronomicznej podróży kulinarnych niejednego profesjonalisty, który muszą pamiętać, że żeby zarezerwować stolik w barcelońskiej restauracji, często należy tego dokonać z miesięcznym wyprzedzeniem.

Szkolenie odbędzie się już na początku grudnia. Szczegółowe informację można uzyskać drogą mailową lub telefoniczną:
m_joannaochniak@wp.pl, tel. 535-554-898