Joanna Ochniak i kobiece Jury zaszczyci „Kulinarny Talent 2014 „

Już wkrótce VI edycja autorskiego konkursu Roberta Sowy „KULINARNY TALENT 2014„! Jesteś młodym i ambitnym kucharzem? Zapraszamy do udziału w konkursie! Zmagania konkursowe odbędą się 27 marca br. o godz. 11.00 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, ul. Marsa 56 c. W lutym wybierzemy 12 Finalistów – młodych, zdolnych kucharzy, którzy pokażą, na co ich stać!

kulinarny
„Kulinarny Talent” to konkurs, który pozwala odkryć wybitne zdolności wśród młodych i zdolnych kucharzy. Dzięki przyjętej formule uczestnicy mogą zaskoczyć finezją i pomysłowością. Wyznacznikami ich pracy są innowacyjność i umiejętność twórczego łączenia składników i smaków. Tym samym konkurs staje się sposobem na poszukiwanie nowych kierunków w gastronomii. Przyświeca mu również bardzo istotny cel, bo jednym z zamierzeń projektu jest zachęcenie młodych ludzi do tego, by rozwijali się zawodowo i poznawali nowe trendy kulinarne.

Oto młodzi kucharze, którzy zakwalifikowali się do finału:

Karolina Węgrzyn – Steampunk Restaurant Wodna Wieża w Pszczynie; szef rekomendujący: Dominik Duraj
Andrzej Chwedorowicz – Belvedere Łazienki Królewskie/ Warszawa; szef rekomendujący: Adam Komar
Karol Karpiak – Restauracja Rezydencji pod Wiatrakiem/ Rybnik; szef rekomendujący: Damian Nielaba
Marek Ciureja – Restauracja Pałacu Mierzęcin Wellness&Spa; szef rekomendujący: Paweł Salamon
Patryk Mach – Hilton Garden Inn Rzeszów; szef rekomendujący: Michał Grzywacz
Krzysztof Pawlik – Restauracja Amber Room/ Warszawa; szef rekomendujący: Robert Skubisz
Paweł Zięba – Hotel Ambasadorski Rzeszów; szef rekomendujący: Grzegorz Bąk
Łukasz Dzikowski – Zespół Szkół nr 7 w Wałbrzychu; osoba rekomendująca: Rajmund Królik
Paweł Witek – Zespół Szkół Gastronomicznych/ Warszawa, ul. Poznańska; osoba rekomendująca: Aneta Czarnota-Kołcoń
Jarosław Kowalewski – Mamaison Hotel Le Regina Warszawa; szef rekomendujący: Paweł Oszczyk
Damian Kolasa – Restauracja Słoneczna Dolina/ Łódź
Bartłomiej Pawlikowski – Hotel Woiński SPA Lubniewice

26 marca br. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie z uczestnikami w Klubie Galop/ Trylogia w Zielonce. Uczestniczą: Robert Sowa, Jerzy Pasikowski, Katarzyna Michalak, Konrad Birek, przedstawiciele jury technicznego, Fundacji KSK. Godzina 19.30 – wspólna, uroczysta kolacja.

Uczestnicy Konkursu zamieszkają w hotelu „Trylogia” w Zielonce:
ul. Poniatowskiego 46 A
05-220 Zielonka
tel: 022 799 72 19 | e-mail: biuro@klubgalop.pl
Uczestnicy zamieszkają w pokojach dwuosobowych (2 uczestników w jednym pokoju). Lista hotelowa zostanie przedstawiona po przyjeździe w recepcji hotelu.

27 marca 2014 o godz. 11.00 rozpocznie się konkurs, który poprowadzą Robert Sowa i Filip Chajzer, reporter Dzień Dobry TVN.

Uczestników oceniać będzie w tym roku Jury profesjonalne w składzie:
– Joanna Ochniak – ekspertka z dziedzinie marketingu w gastronomii, Przewodnicząca Komitetu Kobiet w Światowym Stowarzyszeniu Szefów Kuchni (Women in WACS), organizatorka szkoleń dla kadr branży gastronomicznej na terenie całej UE, inicjatorka “Gastronomii na Obcasach”, działającej na rzecz kobiet pracujących w branży gastronomicznej, aktywna propagatorka wielu inicjatyw realizowanych w ramach branży w kraju i zagranicą.
Iwona Niemczewska – szef kuchni i właściciel restauracji „Z Drugiej Strony Lustra” w Szczecinie. Jest z wykształcenia prawnikiem oraz kucharzem i cukiernikiem z dyplomami szkół Le Cordon Bleu w Londynie i Paul Bocuse Instutut w Ecully.
Liliana Filipiak – właścicielka i szefowa kuchni Restauracji Lili w Łodzi. Jest laureatką selekcji Bocuse d’Or Poland, zwyciężyła też kilkakrotnie w Festiwalu Dobrego Smaku w Łodzi. Popularność zyskała dzięki udziale w pierwszej polskiej edycji programu kulinarnego TOP CHEF.
– Kazimiera Staszel – szefowa kuchni w *****Hotelu Villa Marilor w Zakopanem, góralka z krwi i kości. Wystąpiła w filmie promującym polską kuchnię góralską w Projekcie UE Tatry, uczestniczyła również w World Culinary Cup 2010 w Luksemburgu. Aktywnie włącza się akcje promujące region Podhala.

oraz Jury degustacyjne obradujące w składzie:
Joanna Racewicz – dziennikarka telewizyjna
– Joanna Koroniewska – aktorka, znana z serialu „M jak miłość”
Filip Bajon – jeden z najwybitniejszych scenarzystów i reżyserów współczesnego kina polskiego.
– Jacek Kret – muzyk, puzonista zespołu Poparzeni Kawą Trzy

Nadzór nad Jury technicznym i degustacyjnym sprawował będzie Konrad Birek – Szef Kuchni Restauracji Sowa & Przyjaciele i Studia Kulinarnego Roberta Sowy.

Finaliści konkursu będą prezentować swoje potrawy na talerzach z serii Affinity firmy Villeroy&Boch. Wszyscy uczestnicy wystąpią w autorskich strojach konkursowych zaprojektowanych i przygotowanych przez firmę CHEMAN.

Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu „Kulinarny Talent 2014″ oraz wręczenie statuetek, dyplomów i nagród nastąpi w dniu 27 marca po zakończeniu konkursu ok. godz 15.00.
Zwycięzca zyska miano „Kulinarnego Talentu 2014″ i odjedzie najnowszym modelem Mercedesa z salonu Auto Idea w Łomiankach!

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody:

• Komplety naczyń marki Welmax
• Komplety noży kucharskich od MAKRO
• Książki Kucharskie ufundowane przez MAKRO
• Cenne nagrody i upominki od Villeroy & Boch
• Ekspresy do kawy marki Nespresso
• Upominki od firmy DERMIKA
• Upominki od firmy Prymat

Podczas Konkursu odbędą się prezentacje:
– przypraw Prymat Gastroline
– Wypożyczalni Gastronomicznej Gastro Magic Service
– kawy Nespresso

Wszystkim młodym zawodnikom życzymy powodzenia !!!