Świąteczne Christmukkat w Restauracji Gothic na Zamku w Malborku

Dnia 15 grudnia br. już po raz czwarty gościnna restauracja Githic Cafe mieszcząca się na Zamku w Malborku zorganizowała dla wszystkich dzieci wyjątkowe święto Christmukkah.

Podczas którego najmłodsi  mieszkańcy grodu wspólnie kolędują, malują bombki, dekorują i pieką pierniczki , a przede wszystkim wspólnie spędzają czas. Christmukkah to nazwa, która powstała z połączenia dwóch wyrazów Chanuki –czyli żydowskiego święta odzyskania Świątyni Jerozolimy i Christmas –chrześcijańskiego święta Bożego Narodzenia.

 
Pomysłodawcą tego świątecznego spotkania jest szef kuchni Bogdan Gałązka, który w ten sposób chce przybliżyć tradycje i obyczaje obu kultur – polskiej i żydowskiej.
Ten wyjątkowy dzień jest też doskonałą okazją by pomóc najbardziej potrzebującym, do wspólnego świętowania przyłącza się Fundacja Szkoła Otwartych Serc, która zbierała datki dla swoich podopiecznych.


W wigilię Christmukkah tj. 14 grudnia odbyła się również Świąteczna Kolacja Charytatywna na rzecz Fundacji Szkoły Otwartych Serc, w której uczestniczyli wyjątkowi goście, miłośnicy oraz darczyńcy fundacji, którzy wspierają jej działalność przez cały rok. Była to doskonała okazja do spotkania i spędzenia czasu w przepięknej atmosferze zbliżających się świąt.

galeria_8_1495

Podano wyjątkowe menu, które było niesamowitym połączeniem tradycji z nowoczesnością. Autorskie dania przygotował Bogdan Gałązka, a pomagał mu specjalnie zaproszony na tą uroczystość, szef kuchni młodego pokolenia Łukasz Toczek z gdańskiej Restauracji Metamorfoza.