Festiwal Dobrego Smaku po raz 10. w Łodzi -06.06.13

Znamy już listę restauracji i kawiarni jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu Dobrego Smaku.

Do udziału w konkursie zgłosiła się rekordowa liczba 26 restauracji i 10 kawiarni.
Tegoroczne kulinarne święto Łodzi rozpocznie się w czwartek 6 czerwca i potrwa do niedzieli 9 czerwca.
Hasło przewodnie jubileuszowego Festiwalu –

 

Kulinarnie nakręceni nawiązuje do filmowej tradycji Łodzi.
Zadanie dla łódzkich kucharzy nie jest proste, bowiem tegoroczne dania konkursowe zainspirowane mają być filmem – polskim, bądź zagranicznym – tu pozostawiony jest wybór. Formuła konkursu i cena dania festiwalowego nie ulegają zmianie; za danie w restauracji zapłacimy 10 zł, a za zestaw w kawiarni – deser i kawę 7 zł. Jak co roku łódzkie lokale odwiedzi anonimowe jury – kucharze, blogerzy, dziennikarze i to oni wybiorą najlepszą restaurację i kawiarnię. Festiwalowe dania i desery oceniać będą także łodzianie głosując w konkursie smsowym.


Festiwal Dobrego Smaku
 to jednak nie tylko konkurs, to także szereg wydarzeń towarzyszących. W klubie Wytwórnia przy Łąkowej 29 odbędzie się Szkoła Dobrego Smaku – warsztaty kulinarne dla miłośników gotowania. W tym roku uczestników szkolenia kulinarnie nakręcać będą m.in. szef kuchni restauracjiCztery Kolory Double Tree by Hilton, Rafał Zgajewski oraz Grzegorz Łapanowski.

W piątek i sobotę, po całodniowym maratonie po festiwalowych restauracjach  i kawiarniach będzie coś dla ducha. Wraz z Kuchnią + i magazynem Kukbukzorganizowany zostanie przegląd filmów kulinarnych. W repertuarze znajdą się między innymi „Wtajemniczeni” w reżyserii Macieja Kowalczuka oraz „ Niebo wgębie” Christiana Vincenta. Nocne Kino ze Smakiem to propozycja spędzenia czasu w sali kinowej z lampką wina, a nie colą i popcornem.

Wspólne gotowanie, grillowanie i pieczenie planowane jest także na rynku łódzkiejManufaktury. 8 czerwca spotkamy Grzegorza Łapanowskiego i Paolo Cozza,którzy przygotowywać będą swoje ulubione dania. Tego dnia przewidziane są także liczne atrakcje dla najmłodszych. Dzieci wezmą udział w warsztatach przygotowanych przez Portal Kuchnia dla Malucha.


Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie www.festiwaldobregosmaku.eu