Firma Nespresso zaprosiła osobowości kulinarne na wspólne spotkanie

19 marca br. odbyło się czwarte już z cyklu, spotkanie Szefów Kuchni i osobowości kulinarnych. Jego inicjatorem była firma Nespresso, globalny pionier w branży najwyższej jakości kawy porcjowanej, współorganizator wielu prestiżowych wydarzeń gastronomicznych na całym świecie.Spotkanie poświęcone było obecnym trendom w gastronomii, ale również zmianom, jakie dokonały się w zachowaniach konsumenckich.

Szefowie Kuchni dyskutowali o tym, kim jest dzisiejszy klient restauracji, ile z domowego budżetu przeznacza na gastronomię i jak często korzysta z jej usług. Tomasz Deniziak, Key Account Manager HoReCa w firmie Nespresso, przedstawił dane jak Polacy wypadają na tle innych europejskich krajów – niestety wydatki na gastronomię w Polsce są trzykrotnie niższe od średniej UE.

Zwieńczeniem części oficjalnej była dyskusja na temat perspektyw dla branży, następnie goście mieli okazję degustować specjalnie skomponowane na ten wieczór menu z kawowymi akcentami. Przysłowiową kropką nad ‘i’ była degustacja Grand Cru Crealto – limitowana edycja od Nespresso – wynik współpracy Mauro Colagreco, Szefa Kuchni nagodzonego trzema gwiazdkami Michelin i eksperta Nespresso ds. kawy – Alexisa Rodrigueza.

Spotkanie miało miejsce w resturacji Winosfera, ul. Chłodna 31, wzięli w nim udział m.in. Wojciech Modest Amaro, Joanna Ochniak Przewodnicząca Women in WACS, Robert Sowa, Kurt Scheller, Bożena Sikoń, Krzysztof Wojtal, Jerzy Pasikowski, Jarosław Uściński, Joseph Seelesto, Konrad Birek, Andrzej Bałdyga.

Do dyskusji zaproszono również przedstawicieli mediów.

Dominika Telega
Account Director
Weber Shandwick