MONIKA BIELKA-VESCOVI

Założycielka Szkoły Sommelierów w Krakowie, dyplomowana sommelierka, juror konkursów winiarskich, autorka bloga „Kobieta i Wino”

Po ukończeniu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wyjechała do USA, gdzie związana była z hotelarstwem, gastronomią i winiarstwem. Prowadziła tam szereg ekskluzywnych restauracji w Memphis, Tennessee i w Kolorado zdobywające corocznie nagrody dla najlepszych restauracji w swojej kategorii. Praca w sieci Six Senses –  jednego z  liderów w hotelarskich innowacjach i ekologii – umożliwiła rozwój jej kreatywności. Już po pół roku pracy została mianowana na stanowisko prezesa Komitetu Zakupów Win dla grupy na całym świecie. Do jej obowiązków należało kreowanie wizerunku firmy jako grupy nastawionej na konsumenta będącego znawcą win, rozwój kontaktów ze sławnymi producentami wina z całego świata i kontakty z mediami. Jej gośćmi były takie sławy winiarskie jak: Sacha Alexis Lichie –  właściciel Château d’Esclans z Prowansji, Violet Grgich – współwłaścicielka winnic Grgich Hills z Kalifornii, Pascal Jolivet – właściciel Domaines Jolivet z Sancerre, David Powell – właściciel  winnic Torbreck w Australii oraz Hubert Trimbach z Alzacji.

Monika jest dyplomowanym trenerem przygotowującym kandydatów do londyńskiego egzaminu wiedzy o winie WSET na poziomach : Foundation, Intermediate oraz Advanced. Prowadzi szkolenia – w językach : angielskim i polskim. Obecnie realizuje kolejne ze swoich marzeń i po ośmiu latach podróży po świecie zamieszkała w Krakowie i pod koniec 2011 roku otworzyła Szkołę Sommelierów. Na co dzień dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na swoim autorskim blogu „Kobieta i Wino” www.kobietaiwino.wordpress.com

Na stoisku „Gastronomii na Obcasach” na targach Gastro Trendy 2011 w Poznaniu poprowadziła szereg warsztatów: „WINA POLSKIE”, „WINA PRODUKOWANE PRZEZ KOBIETY”, „AKADEMIA SOMMELIERÓW”, „WSPÓŁCZESNE TRENDY WINIARSKIE”