Biblioteczka

CZYSTY TALERZ – DZIĘKI GWYNETH PALTROW

Zobacz

Smaczny Kołobrzeg – książka dostępna już w sprzedaży

10 grudnia 2015 roku w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbyła się promocja książki pt. „Smaczny Kołobrzeg. Kuchnie rejonu kołobrzeskiego” autorstwa Pani Beaty Mieczkowskiej-Miśtak.
Zobacz

„Pyszna zmiana, czyli moje życie bez glutenu – Agaty Młynarskiej

W czasach, kiedy markety i sklepy oferują nam niezliczoną ilość produktów spożywczych warto zadbać o to, by to co trafia do Naszego żołądka nie było tylko smaczne ale i zdrowe- nietolerancja na niektóre pokarmy może po cichu wyniszczać Nas od środka.
Zobacz

Kuchnia, flirt i telewizja – wywiad z Nathalie Roy

Pomyślałam o dziewczynie, która uwielbia gotować i jest gotowa na wszystko, byle tylko uwieść swoich gości – o Charlotte Lavigne, kuchni Quebecu i scenarzystach piszących powieści rozmawiamy z kanadyjską scenarzystką i powieściopisarką, Nathalie Roy.

Zobacz

Julia Child, Francuski szef kuchni- premiera 24 października

Dzięki doskonałemu początkowi posiłek
zawsze zyskuje na atrakcyjności
– Julia Child, Francuski szef kuchni.
PREMIERA 24 października 2013
Zobacz

Kawiarnia Stu Śniadań – Tessy Harlow

Po traumatycznym wypadku Tessa Harlow powraca do rodzinnego miasteczka, Las Ladronas. Wydawać by się mogło, że wraz z wypadkiem jej życie się skończyło… Tymczasem jest na odwrót. Na drodze Tessy staje Vince. Czy to ta prawdziwa miłość, o której Tessa od dawna marzy? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, Tessa będzie musiała zmierzyć się z przeszłością, a także z sobą samą…

Zobacz

Auguste Escoffier-w książce „Białe Trufle” N.M.Kelby

Ten, kto nie ma dobrego podejścia do kobiet, nie zostanie nigdy wielkim szefem kuchni.

Zobacz

Prawdziwa Kuchnia Polska -Hanny Szymanderskiej

„Prawdziwa Kuchnia Polska”- Hanny Szymanderskiej to dzieło wyjątkowe, zawierające niezwykle obszerną wiedzę na temat dawnej i współczesnej kuchni polskiej: „oficjalnej” i regionalnej, środkowopolskiej i kresowej.
Zobacz

Jak znaleźć przepis na szczęście – Barbara O’Neal

Barbara O’Neal
Jak znaleźć przepis na szczęście?
przeł. Iwona Sumera
premiera: 8 sierpnia
Zobacz

Julia Child „Gotuj z Julią”

Co wyciąć kurczakowi, żeby płasko leżał na brytfannie? Jak piec, żeby skórka była chrupiąca? W jaki sposób zmieniać smaki potraw, używając różnych dodatków?

Słynna szefowa kuchni, która przed laty rozbudziła w Amerykach miłość do gotowania, w tej niewielkiej książeczce pisze o wszystkim co początkujący kucharz wiedzieć powinien. Uczy dzielić, członkować i nacinać mięsa, wylicza garnki i naczynia maści wszelakiej, które powinny znaleźć się w każdej kuchni, przekonuje do używania miksera i daje dziesiątki innych pożytecznych rad. Zobacz

Kurt Scheller „Szefa kuchni wędrówki po świecie”

Kurt Scheller trener „Gastronomii na Obcasach”, gość specjalny warsztatów podczas Gastro Trendach 2011, zainaugurował dzień poświęcony EDUKACJI ORAZ PODRÓŻOM KULINARNYM swoim warsztatem prezentującym receptury pochodzące z książki „Szefa Kuchni wędrówki po świecie”. Wykonał swoje pokazowe autorskie danie Risotto a’la Kurt oraz rosyjski stek wołowy – Koljankę. Po cyklu warsztatów, z chęcią pozował do zdjęć oraz z przyjemnością podpisywał książkę uczestniczkom warsztatów w księgarni „Gastronomii na Obcasach”. Zobacz

Pomorska Książka Kucharska

„Gastronomia na Obcasach” w grudniu 2011 roku z przyjemnością objęła swój pierwszy patronat medialny nad „Pomorską Książką Kucharską” autorstwa zaprzyjaźnionej z inicjatywą trenerki Grażyny Zaremby Szuby, wydanej nakładem Wydawnictwa Walkowska.

Grażyna jest badaczką historii kuchni Zachodniego Pomorza na przestrzeni ostatniego wieku. Nigdy nie ukrywała swojego zamiłowania do kuchni polskiej. W szczególności z dużym zainteresowaniem tropiła losy kuchni rodzimej regionu zachodniopomorskiego, z którym związana jest od urodzenia . W książce spisała wieloletnie efekty pracy niezliczonej ilości przeprowadzonych wywiadów, analizy tekstów źródłowych, archiwalnych zdjęć oraz własnych wspomnień z dzieciństwa. Zobacz