Aktualności

WIELKOPOLSKI KUCHARZ ROKU 2019 W OSTOI CHOBIENICE – 07.06

Kapituła Konkursu Wielkopolski Kucharz Roku. Konkurs im. Rafała Jelewskiego serdecznie dziękuję za duże zainteresowanie konkursem i liczne zgłoszenia oraz ogłasza listę zawodników zakwalifikowanych do udziału w VI edycji Konkursu!!!

Zobacz

EWA WACHOWICZ I JOANNA OCHNIAK W ALEI GWIAZD SZTUKI KULINARNEJ !

Kulinarne dziedzictwo to dobro, które zdecydowanie należy pielęgnować i kultywować. Wpływa to korzystnie na naszą tradycję, zwyczaje, rodzimą kuchnię oraz rozsławia nas na świecie. Przekazywane wartości oraz czerpanie z dorobku osób, które działają na jego rzecz buduje nasz światopogląd i zachęca do dalszej, jeszcze cięższej pracy. Takie osoby są doskonałym przykładem dla młodego pokolenia, które marzą o osiągnięciu własnego sukcesu w kulinariach!
Od 2011 roku ostrzeszowski Park im. Jana Pawła II szczyci się Aleją Gwiazd Sztuki Kulinarnej – jest to miejsce, które powstało z myślą o uhonorowaniu wybitnych jednostek i organizacji działających na rzecz kultywowania kultury kulinarnej w Polsce. To jedyna taka Aleja w naszym kraju.

Zobacz

Tytuł najlepszego barmana globu dla Kanadyjki !

Dobiegł końca finał World Class 2017 w MeksykuDobiegł końca finał World Class 2017 w Meksyku
Ponad 2 miliony widzów na świecie obserwowało transmisję na żywo z finału największego konkursu barmańskiego globu – World Class Competition 2017 w Meksyku. Polskę reprezentował Janusz Lemiesz z Warszawy. Po raz drugi w 9-letniej historii konkursu trofeum trafiło w kobiece ręce: Kanadyjki, Kaitlyn Stewart. Nabór do kolejnej edycji ruszy jesienią tego roku.
Zobacz

MC4D – Piknikowo na 4 łapy

 

Już po raz 13-ty odbędzie się jedyna akcja kulinarno-charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt z udziałem najlepszych szefów kuchni i kucharzy z całego kraju !
Zobacz

Świętojańska noc na Placu Defilad !

Tematem przewodnim Kolacji był „Sen Nocy Letniej. Noc Kupały, czyli Noc Świętojańska, Sobótka” potocznie zwana- „WIANKAMI”– to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku. Podczas którego dziewczęta puszczały w nurty rzek wianki z zapalonymi świecami. Jeśli wianek został wyłowiony przez kawalera, oznaczało to jej szybkie zamążpójście. By przywołać klimat obchodzonego kiedyś święta, na stołach pojawiły się zioła, paprocie odrobina mgły, magii i oczywiście wianki!

Zobacz

Julia Komp – najmłodsza szefowa kuchni z Gwiazdką Michelin

Julia Komp – najmłodsza szefowa kuchni (27 lat) z gwiazdką Michelin na świecie, szefowa kuchni w restauracji na Zamku Loersfeld w Kerpen, Niemcy.
Zobacz

2 edycja Targu Kiszeniowego i Fermentacyjnego na Śródce w Poznaniu

Kiszone jaja i śledzie.

Zobacz

MACIEJ KOBYLAŃSKI – WIELKOPOLSKIM KUCHARZEM ROKU 2017 !

Niezapomniane Święto Wielkopolskiej Kuchni i Kucharzy pod hasłem „Dobra kuchnia jest podstawą prawdziwego szczęścia ” Auguste Escoffier

Zobacz

Ewa Malika Szyc-Juchnowicz otrzymała Hermesa za Osobowość Gastronomii

11 maja w poznańskiej Auli Artis odbyło się XIX Wiosenne Ogólnopolskie Spotkanie Czołowych Postaci Świata FMCG i HoReCa. Punktem kulminacyjnym było wręczenie Hermesów Poradnika Restauratora 2017.

Zobacz

Staż uczestników WKR w fabryce E.Wedel

W drugiej edycji konkursu kulinarnego Wielkopolski Kucharz Roku im. Rafała Jelewskiego, udział brało 12 zawodników, oprócz nagród za trzy pierwsze miejsca i nominacji do półfinału Kulinarnego Pucharu Polski była także niespodzianka ! Organizatorzy zorganizowali dla wszystkich zawodników dobrowolne staże u wybranego Jurora!

Zobacz

POLSKA KUCHNIA NA PORTUGALSKIM STOLE Z INICJATYWY AMBASADY RP W LIZBONIE

Produkowana w Polsce żywność ekologiczna cieszy się międzynarodową renomą, na którą w pełni zasługuje. Ambasada RP w Lizbonie zaplanowała cykl wydarzeń promocyjnych, mających na celu zwrócenie uwagi zarówno portugalskich koneserów sztuki kulinarnej, jak i importerów i szefów kuchni na najwyższej jakości polskie produkty.
Zobacz

Mariola Bojarska Ferenc mobilizuje do życia kobiety!

W dniu 26.11 (czwartek) b. w Good Time Day Spa przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu, obyło się spotkanie dla dojrzałych Pań, z wyjątkowym gościem panią Mariolą Bojarską Ferenc – polską propagatorką  fitnessu, dziennikarką znaną z programów TV m.in „Dzień dobry i zdrowy TVN”, Pytanie na śniadanie”, „Studio Urody”, „Mariola na zdrowie” oraz autorką książek :„Zatrzymaj czas”, „Cudowny ruch” i „Sztuka dobrego życia”.

Zobacz

III Jesienne Spotkanie Wielkopolskich Szefów Kuchni

Już po raz trzeci poznański oddział Farutexu zorganizował kulinarną podróż w ramach inicjatywy „Jesienne Spotkanie Wielkopolskich Szefów Kuchni”, którego pomysłodawczynią jest Joanna Ochniak.

Zobacz

Poznańscy kucharze Razem

Wyjątkowa i niepowtarzalna Kolacja Szefów Kuchni w restauracji CUCINA w Poznaniu

Zobacz

Odsłonięcie tabliczki w Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko” ks. Jan Twardowski
Zobacz

VII edycja Targów Expo Sweet 2015

W dniach od 22-26 lutego na terenie MT Targów w Warszawie odbyła się VII edycja Targów EXPO SWEET.  W tym roku Targi odwiedziły prawdziwe tłumy zwiedzających, w tym bardzo liczna grupa osób związana ściśle z branżą cukierniczo-gastronomiczną.

Zobacz

Szkolenie w barcelońskiej Espai Sucre – w deserze najważniejszy jest smak

W dniach od 12-16 stycznia 2015 r. kolejna grupa z Polski ukończyła profesjonalne szkolenie cukiernicze z deserów restauracyjnych w renomowanej szkole Espai Sucre w Barcelonie.  

Zobacz

System motywacyjny jako narzędzie zapobiegania nadużyciom Finansowym

Piotr Rogowski – współwłaściciel firmy V4B.pl  
Doradca gastronomiczny przy stałej, comiesięcznej współpracy z ponad 30-ma lokalami w Polsce. Dzięki swoim działaniom wyprowadził z kryzysu wiele restauracji, które do dzisiaj monitoruje. Pełniąc funkcję menadżera zewnętrznego, jest często pomostem pomiędzy inwestorem i szefem kuchni. Zarządza tradycyjnie oraz poprzez cyfry. Precyzyjnie wskazuje, jak podwyższyć obrót, unikając kłopotów finansowych i sprawnie optymalizować koszty.

Poznańscy Kucharze Razem – 28.01.2015

28 stycznia w Zagrodzie Bamberskiej spotkają się: Sergiusz Hieronimczak, Ernest Jagodziński, Jakub Kasprzak, Michał Kuter, Tomasz Purol, Grzegorz Olejarka i Michael Vacek.
Zobacz

„Czas na rozwiązania” – konferencja Food Service 19 lutego 2015

 

„Czas na rozwiązania. Rozgryzamy problemy polskiej gastronomii” to tytuł kolejnej konferencji organizowanej przez miesięcznik „Food Service”. 19 lutego 2015 roku
w Hotelu Regent w Warszawie, spotkamy się w gronie praktyków, aby podzielić się wiedzą o tym, jak radzić sobie z codziennymi problemami prowadząc firmę w realiach polskiej gastronomii i jakich błędów unikać, aby nie tracić pieniędzy.
Zobacz

Z najlepszymi życzeniami od Fundacji Gastronomii na Ocbasach

 

 

 

Zobacz

Wspólne Świętowanie z Parą Prezydencką

Niech te święta będą kolorowe, pełne ciepła w naszych domach i naszych sercach, żebyśmy wspólnie po raz kolejny przeżywali największy cud jaki wydarzył się w Betlejem…”– tymi słowami przywitał wszystkich Prezydent RP Bronisław Komorowski, który wraz z małżonką Anną spotkał się z dziećmi z rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczych.

Zobacz

Polacy na Światowym Kongresie WACS w Izraelu

W dniach od 02-05 grudnia 2014 r. odbył się światowy kongres WACS w Izraelu. Celem imprezy było poznanie tradycji i kultury Izraela.
Polska reprezentacja zdobyła złoty medal.

Zobacz

Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulnarne

W miniony czwartek (13.11) odbył się najstarszy konkurs kulinarny w regionie Kujawsko- Pomorskie Potyczki Kulinarne, którego organizatorem i pomysłodawcą jest szef kuchni Hotelu City w Bydgoszczy Dariusz Gwiazda.

Zobacz

Rogale świętomarcińskie obowiązkowe na 11 listopada

W obchodach Dnia św. Marcina, przypadającym na 11 listopada, rogal świętomarciński jest wypiekiem obowiązkowym na wielkopolskim stole.
Zobacz

PAŹ 25, 2014 Gastronomia na Obcasach – rozmowa z Joanną Ochniak

O kobietach w kuchni, światowych konkursach kulinarnych i marketingu gastronomicznym rozmawiamy z ekspert w dziedzinie marketingu w gastronomii, Przewodniczącą Komitetu Kobiet w Światowym Stowarzyszeniu Szefów Kuchni (Women in WACS), organizatorką szkoleń dla pracowników branży gastronomicznej w krajach Unii Europejskiej, inicjatorką Fundacji Gastronomii na Obcasach.
Zobacz

Master Chef s 4 Dogs – w Poznaniu

Wszystkich miłośników psów i dobrej kuchni zapraszamy na IV edycję Master Chef’s 4 Dogs, która odbędzie się w Poznaniu w Hotelu ILONN ul. Szarych Szeregów 16.
Zobacz

​Gault & Millau już od 01 grudnia w Polsce

Mamy zaszczyt wprowadzać na polski rynek pierwszy międzynarodowy przewodnik kulinarny, główną (i jedyną) światową konkurencję Michelin. Pierwszego grudnia odbędzie się premiera przewodnika w Empikach, okraszona bogatą promocją medialną, zaś 30 listopada Wielka Gala dla szefów kuchni, mediów i branży.

Zobacz

Kulinarny Puchar Polski 2014

W dniu 01 października 2014 r . podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się pierwszy raz w nowoczesnej Sali Ziemi na terenie MTP,  poznaliśmy zwycięzców najważniejszego konkursu kulinarnego w Polsce- Kulinarnego Pucharu Polski.

Zobacz

„Pyszna zmiana, czyli moje życie bez glutenu – Agaty Młynarskiej

W czasach, kiedy markety i sklepy oferują nam niezliczoną ilość produktów spożywczych warto zadbać o to, by to co trafia do Naszego żołądka nie było tylko smaczne ale i zdrowe- nietolerancja na niektóre pokarmy może po cichu wyniszczać Nas od środka.
Zobacz

Hanna Szymanderska i Grzegorz Komendarek – pożegnanie

Dziś dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o tragicznej śmierci naszych Przyjaciół – Hanni Szymanderskiej i Grzegorza Komnedarka, obydwoje zginęli w wypadku samochodowym w okolicach Skarżyska Kamiennej.
Zobacz

W grudniu 2014 zapraszamy na szkolenie w Espai Sucre

Espai Sure ( tłum. Przestrzeń Cukru) to nowy sposób pojmowania cukiernictwa. Projekt cukierniczy autorstwa Jordi Butróna i Xano Saguera narodził się w 2000 roku. Wtedy wówczas dwóch młodych hiszpańskich cukierników otworzyło pierwszą na świecie restaurację cukierniczą w Barcelonie. Dania cukiernicze serwowane podczas kolacji w Espai Sucre wkomponowane są w trzy menu degustacyjne, które różnią się od siebie ilością serwowanych potraw.
Zobacz

Podróż na sto stóp już w kinach

gatunek: Dramat
produkcja: USA
premiera: 8 sierpnia 2014 (Polska) 8 sierpnia 2014 (świat)
reżyseria: Lasse Hallström
scenariusz: Steven Knight
Dystyngowana Madame Malory (Helen Mirren) od lat kieruje cenioną scenariusz: Steven Knight
Zobacz

Wspomnienie Rafała Jelewskiego

filmRafal

Dwa żywioły… Marcina Budynka i Pawła Pochwały w TVP Regionalna

Tytułowe dwa żywioły to ogień i woda, a dwie pasje to gotowanie i żeglowanie. Zdrowa, smaczna, zbilansowana dieta i sport, który zmienia ludzi, zawsze na lepsze. Autorzy programu będą zachęcać do żeglowania, które uprawiane nawet rekreacyjnie może stać się przygodą życia i do stosowania nowoczesnej diety, czyli bilansowania codziennych posiłków. A czas wakacji doskonale się nadaje do tego, aby nauczyć się czegoś nowego i zrobić coś wyłącznie dla siebie, np zmienić swoje złe nawyki żywieniowe.

Zobacz

Apel do szefowych kuchni !

Drogie Kobiety Polskiej Gastronomii! Otrzymałam właśnie apel od szefowych kuchni z Serbii z prośbą o pomoc dla uczniów jednej ze szkół gastronomicznych, którzy w powodzi stracili wszystko. Jeśli możecie na okres wakacji przyjąć młodzież na staż i zaopiekować się nimi będę wdzięczna za kontakt.
Zobacz

Wielkopolski Kucharz Roku 2014. Konkurs im. Rafała Jelewskiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie kulinarnym „Wielkopolski Kucharz Roku 2014. Konkurs im. Rafała Jelewskiego”, który odbędzie się dnia 20 czerwca 2014 r. w IBB Andersia Hotel w Poznaniu.

II edycja konkursu kulinarnego „Lubuskie Smaki” zakończona sukcesem !

Umiejętności kulinarne młodych adeptów szkół kształcących w zawodach gastronomicznych mogliśmy podziwiać w dniu 03 kwietnia podczas finału II edycji Konkursu Gastronomicznego „Lubuskie Smaki”. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej- Karmać w Gorzowie Wielkopolskim. Patronat nad konkursem objął Wojewoda Lubuski, Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. oraz Lubuski Kurator Oświaty.
Zobacz

Światowy Kongres Tradycji Kulinarnych w Bukareszcie

W dniach 13 – 17 marca 2014 w Bukareszcie/ Rumunia odbył się Światowy Kongres Tradycji Kulinarnych, w którym uczestniczyło 37 delegacji z całego świata w tym z Polski Japonii, Meksyku, USA, Kanady, Malezji, Tunezji, Izraela, Korei Płd., Uzbekistanu, Albanii i innych. Honorowy patronat nad Kongresem objęło Światowe Stowarzyszenie Szefów Kuchni (WACS). Podczas czterech dni Kongresu ponad 200 szefów kuchni i cukierników prezentowało swoje tradycyjne dania i desery w ramach kulinarnych pokazów i prelekcji.

Zobacz

Kulinarny Talent Roku w obecności pań jurorek !

Drugiego dnia Targów EuroGastro w Warszawie odbył się konkurs kulinarny ” Kulinarny Talent Roku” – Roberta Sowy, przeznaczony dla młodych i ambitnych kucharzy (do 23 roku życia).

Zobacz

Joanna Ochniak i kobiece Jury zaszczyci „Kulinarny Talent 2014 „

Już wkrótce VI edycja autorskiego konkursu Roberta Sowy „KULINARNY TALENT 2014„! Jesteś młodym i ambitnym kucharzem? Zapraszamy do udziału w konkursie! Zmagania konkursowe odbędą się 27 marca br. o godz. 11.00 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, ul. Marsa 56 c. W lutym wybierzemy 12 Finalistów – młodych, zdolnych kucharzy, którzy pokażą, na co ich stać!
Zobacz

Joanna Ochniak w jury XII Międzynarodowego Festiwalu Gastronomicznego w Turcji

W dniach 12-15 lutego 2014 r. w Istambule (Turcja) odbyła się 12-sta edycja Międzynarodowego Festiwalu Gastronomicznego, którego głównym organizatorem była Turecka Federacja Szefów Kuchni COCFED oficjalny członek WACS. Polskę na tych mistrzostwach w charakterze jurora reprezentowała Joanna Ochniak (przewodnicząca Kobiet w WACS, prezes Fundacji Gastronomia na Obcasach). Zaproszenie p. Joanny Ochniak było gestem przyjaźni tureckich szefów kuchni i Ambasady Tureckiej w Polsce w roku obchodów 600-lecia stosunków dyplomatycznych polsko – tureckich.
Zobacz

Kuchnia, flirt i telewizja – wywiad z Nathalie Roy

Pomyślałam o dziewczynie, która uwielbia gotować i jest gotowa na wszystko, byle tylko uwieść swoich gości – o Charlotte Lavigne, kuchni Quebecu i scenarzystach piszących powieści rozmawiamy z kanadyjską scenarzystką i powieściopisarką, Nathalie Roy.

Zobacz

Profesjonalne- zagraniczne staże i szkolenia

 

– Edukacja w europejskich, prestiżowych szkołach kulinarnych,
– Spotkania i wymiana doświadczeń z mistrzami kucharstwa z całego świata,
– Wizyty i degustacje we wzorcowych, renomowanych restauracjach (w tym z gwiazdkami Michelin,
– Poznanie producentów i hodowców żywności oraz winnic,
– Zajęcia praktyczne kucharsko- cukiernicze,
– Wycieczki turystyczne : poznanie kultury, historii i tradycji regionów,
– Ukończenie szkolenia – uzyskanie wymaganego certyfikatu !
Zobacz

Zapraszamy na kulinarny staż do Bordeaux we Francji 21-28.02.14

Serdecznie wszystkich zapraszamy na kulinarny staż, który odbędzie się w rejonie Bordeaux we Francji, w dniach od 21 lutego – 28 lutego 2014
Zobacz

Najserdeczniejsze życzenia na 2014 r.

 

Zobacz

Świąteczne Christmukkat w Restauracji Gothic na Zamku w Malborku

Dnia 15 grudnia br. już po raz czwarty gościnna restauracja Githic Cafe mieszcząca się na Zamku w Malborku zorganizowała dla wszystkich dzieci wyjątkowe święto Christmukkah.
Zobacz

Joanna Ochniak zachęca do poznawania Smaków Pradoliny Łeby

„Z radością zapraszam w kulinarną podróż po Pradolinie Łeby. Zachęcam do wspólnego odkrywania i poznawania wyjątkowych smaków, miejsc i ludzi wciąż kultywujących regionalnej tradycji.
Zobacz

Kolacja Charytatywna – V edycja „Przyjaciele Gotują”

 

Już po raz drugi Fundacja Gastronomii na Obcasach będzie brała udział w
V-tej edycij Kolacji Charytatywnej „Przyjaciele Gotują”  – Życie kocha jeść, czyli Robert Sowa świątecznie, która odbędzie się 07.12.2013 r. w Hotelu Andels Łódź.
Zobacz

Prezes WACS – Gissur Gudmundsson na Kulinarny Pucharze Polski

25 września br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozstrzygnięto najważniejszy konkurs dla profesjonalnych mistrzów smaku – Kulinarny Puchar Polski. Spośród dziesięciu drużyn, rywalizujących w Finale, na najwyższym podium stanęli Jakub Walczak oraz Tomasz Zdrenka z poznańskiej restauracji Platinum Palace Residence.

Zobacz

Grażyna Zaremba -Szuba dotarła do Santiago de Compostela!!!

Blog : Podróże po pięćdziesiątce Grażyna Zaremba -Szuba dotarła do Santiago de Compostela!!!
Gratujemy serdecznie!!! Losy naszej dzielnej koleżanki możecie prześledzić na jej blogu : http://www.podrozepo50.pl/

Zobacz

Wyróżnienie dla Patrycji Stefanów-Kot i Elżbiety Tokarczyk

Wyróżnienie z rąk Joanny Ochniak Przewodniczącej Women in WACS podczas Turnieju Kucharzy na Festiwalu Smaku w Grucznie otrzymały Panie Patrycja Stefanów- Kot i Elżbieta Tokarczyk z Restauracji Koncertowa w Krynicy Zdroju.
Zobacz

Panteon Kulinarny dla Joanny Ochniak

W dniu 03 sierpnia podczas trwania X- tych Jubileuszowych Mistrzostwa Polski w Potrawach z Ryb Morskich na Zamku w Gniewie Zarząd Stowarzyszenia Kucharzy Polskich wręczył Panteony Kulinarne.
Zobacz

Polityka Cookis

Serwis zawiera informacje zawarte w plikach cookies.
Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu.
Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
-dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych,

Zobacz

Joanna Ochniak na Kolacji Charytatywnej „Przyjaciele Gotują”

Dnia 15 czerwca Joanna Ochniak uczestniczyła w czwartej edycji Kolacji Charytatywnej „Przyjaciele Gotują”, która odbyła się w hotelu andel’s w Łodzi.
Gościem specjalnym wieczoru była Basia Trzetrzelewska, a towarzyszył jej Danny White.

Zobacz

Kawiarnia Stu Śniadań – Tessy Harlow

Po traumatycznym wypadku Tessa Harlow powraca do rodzinnego miasteczka, Las Ladronas. Wydawać by się mogło, że wraz z wypadkiem jej życie się skończyło… Tymczasem jest na odwrót. Na drodze Tessy staje Vince. Czy to ta prawdziwa miłość, o której Tessa od dawna marzy? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, Tessa będzie musiała zmierzyć się z przeszłością, a także z sobą samą…

Zobacz

Relacja z I-go Grand Prix Polski w Grillowaniu Nabiałowym

Zobacz

Przewodnicząca Women in WACS poleca poznańską Zieloną Werandę

W Poznaniu to już nie tylko jedna kawiarnia, ale cała mini sieć. Ja odwiedziłam Zieloną Werandę w samym centrum miasta, tuż przy Rynku. To miejsce poleciła mi Joanna Ochniak, inicjatorka Fundacji Gastronomii na Obcasach i Przewodnicząca Kongresu Kobiet w Światowym Stowarzyszeniu Szefów Kuchni (Women in WACS).  I Poznanianka. Przed Joanną polska (i nie tylko) gastronomia nie ma tajemnic.

Zobacz

Uroczyste wręczenie Hermesów 2013

6 maja br. w poznańskim hotelu Sheraton odbyła się Jubileuszowa Gala podczas której  wręczone zostały prestiżowe statuetki Hermesów dla najlepszych handlowców i przedstawicieli branży HoReCa.
Zobacz

Wywiad z Joanną Ochniak „Kto na szefa kuchni: kobiety kontra mężczyźni”

O sytuacji kobiet w gastronomii, o tym, jakie możliwości daje ta branża – rozmawiamy z Joanną Ochniak, przewodnicząca komitetu kobiet „Women in WACS” w Światowym Stowarzyszeniu Szefów Kuchni (WACS), Prezes Fundacji Gastronomia na Obcasach, ekspert ds. marketingu w gastronomii.
Zobacz

Fundacja Gastronomii na Obcasach – na konkursie Trendy Chef

Ta galeria zawiera 27 zdjęć.

Dnia 26 kwietnia 2013 r. w Bydgoszczy odbył się II Międzynarodowy Konkurs Kulinarny Trendy Chef, którego organizatorem jest szef kuchni hotelu Słoneczny Młyn Rafał Godziemski i Aleksandra Sowa współwłaścicielka „Cukierni Sowa”. Trendy Chef to nie tylko konkurs kulinarny, ale doskonałe miejsce dla sponsorów i organizacji działających na rynku gastronomicznym, które stwarza możliwość kompleksowego zaprezentowania własnej oferty i promowania najlepszych produktów. Zobacz

Noc Restauracji – w Poznaniu, Białymstoku i Gdańsku

24 maja (piątek) w trzech polskich miastach odbędzie się Noc Restauracji – prawdziwe święto wszystkich miłośników kulinarnych spotkań do późnych godzin nocnych. W tym roku motywem przewodnim imprezy są dania regionalne. W projekcie weźmie udział ponad 60 renomowanych restauracji  z Poznania, Białegostoku oraz Gdańska, które na tę noc przygotowały specjalne menu oraz pokazy kulinarne szefów kuchni. Na uczestników Nocy czekają także liczne konkursy.
Zobacz

Firma Nespresso zaprosiła osobowości kulinarne na wspólne spotkanie

19 marca br. odbyło się czwarte już z cyklu, spotkanie Szefów Kuchni i osobowości kulinarnych. Jego inicjatorem była firma Nespresso, globalny pionier w branży najwyższej jakości kawy porcjowanej, współorganizator wielu prestiżowych wydarzeń gastronomicznych na całym świecie.
Zobacz

Joanna Ochniak wystąpi na Europejskim Kongresie WACS


W dniach od 20-21 kwietnia 2013 r. w Abano Terme we Włoszech odbędzie się Europejski Kongres Prezydentów Stowarzyszeń należących do WACS.

Zobacz

Polska reprezentacja na Kongresie iAGI w Chorwacji

W dniach 28.02-03.03.2013 r. odbyło się już po raz drugi Międzynarodowe Sympozjum Sztuki Kulinarnej iAGI, w pięknym, turystycznym miasteczku Umag w Chorwacji.
Zobacz

Pierwsza Gwiazdka Michelin dla Wojciecha Amaro

Polska od dziś ma pierwszą Gwiazdkę Michelin, którą zdobył  dla Wojciech Modest Amaro i jego Atelier Amaro !!!!

Zobacz

Trzy dziewczyny w Finale Młodego Kreatora Sztuki Kulinarnej

 

Dziewiąta edycja konkursu dla uczniów szkół gastronomicznych Młody Kreator Sztuki Kulinarnej, zakończyła się wielką niespodzianką. W finale rozegranym 5 marca 2013 r., po raz pierwszy w historii tego konkursu, najwyższe noty otrzymały trzy przedstawicielki płci pięknej! To dla nich miły prezent na Dzień Kobiet.

Zobacz

Wywiad z Joanną Ochniak w Food Service

O Gastronomii na Obcasach w najnowszym numerze Food Service! Polecamy wywiad z Joanną Ochniak – Prezesem Fundacji.
Zobacz

Młodzi cukiernicy z Polski powalczą w Mistrzostwach Świata w Brazylii

Polska reprezentacja na XV Mistrzostwach Świata Młodych Cukierników w Brazylii

Sao Paulo (Brazylia), 12-16 listopada 2012
Już po raz 15-sty z inicjatywy UIPCG (Międzynarodowej Unii Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy) w Sao Paulo odbędą się Mistrzostwa Świata Młodych Cukierników.
Zobacz

Gościna w Rezydencji Ambasady Szwedzkiej

17 października 2012 roku grupa polskich szefów kuchni i dystrybutorów mięsa gościła w Rezydencji Ambasady Szwecji w Warszawie na specjalne zaproszenie Pani Ambasadorowej Karin Herrström, Biura Radcy Ambasady Szwedzkiej oraz właścicieli firmy Bjärefågel  (www.bjarefagel.se).

Zobacz

Szkolenie w renomowanej Espai Sucre

Kolejny cel Fundacji Gastronomii na Obcasach został osiągnięty!
W dniach od 05 do 09 sierpnia br. w Barcelonie odbyło się profesjonalne szkolenie cukiernicze, w renomowanej hiszpańskiej szkole Espai Sure. Udział w nim wzięli polscy mistrzowie cukiernictwa oraz kucharze dla których sztuka cukiernicza jest równie inspirująca jak kulinarna.

Zobacz

Czekolada potrzebna od zaraz – relacja z warsztatów!

Gastronomia na Obcasach” wraz z Akademią Czekolady Barry Callebaut w czerwcu br. zorganizowała dwa cykle warsztatów cukierniczych pod hasłem:

„Czekolada potrzebna od zaraz”.

W warsztatach udział wzięło ok. trzydziestu osób, a wśród nich profesjonaliści i sympatycy gastronomii.

Zobacz

„Gastronomia na Obcasach” na I Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym Trendy Chef w Bydgoszczy

W dniu 14 kwietnia 2012 roku w Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy miało miejsce niecodzienne wydarzenie – I Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Trendy Chef 2012”, któremu towarzyszyły mini targi gastronomiczne i pokazy kulinarne. Na zaproszenie organizatorów imprezy Gastronomia na Obcasach również mogła zaprezentować swoje wiosenne inspiracje i to za pośrednictwem KOBIET POLSKIEJ GASTRONOMII, które na początku marca 2012 roku ukończyły szkolenie w prestiżowej szkole kulinarnej Hofmann Cooking School w Barcelonie. Zobacz

Artykuł o „Gastronomii na Obcasach” w mediach australijskich!

Nasz ekspansyjny tydzień nadal trwa. Tym razem dotarła do nas radosna wiadomość z Antypodów.
O działalności „Gastronomii na Obasach” i Joannie Ochniak – inicjatorce, piszą już w Australii!  Jesteśmy już na oczach całego świata, więc zapraszamy do jeszcze większej aktywności!

Artykuł w Foodservice Gateway – The Online Foodservice Resource 

 

19.04.2012

Podziękowania od Pani Jolanty Kwaśniewskiej

Do naszego biura przyszła jedna z najbardziej radosnych przesyłek – podziękowanie od Pani Jolanty Kwaśniewskiej za udział w akcji charytatywnej Fundacji „Porozumienie bez Barier” na Targach Euro Gastro w Warszawie. Przypominamy, że Pani Joanna Ochniak wylicytowała tort na rzecz Fundacji.
Zobacz

Szkolenie „Najnowsze hiszpańskie trendy i techniki kulinarne” w Barcelonie – RELACJA

W dniach od 3 do 17 marca 2012 odbyło się szkolenie grupy polskich szefów kuchni w prestiżowej Hofmann Cooking School z siedzibą w Barcelonie. Stolica Katalonii nie przypadkiem już po raz drugi stała się celem kulinarnej podróży organizowanej przez Joannę Ochniak – właścicielkę firmy marketingowo-szkoleniowej FPMS – Doradztwo Unijne oraz „Gastronomia na Obcasach”.
Zobacz