Wydarzyło się

EWA WACHOWICZ I JOANNA OCHNIAK W ALEI GWIAZD SZTUKI KULINARNEJ !

Kulinarne dziedzictwo to dobro, które zdecydowanie należy pielęgnować i kultywować. Wpływa to korzystnie na naszą tradycję, zwyczaje, rodzimą kuchnię oraz rozsławia nas na świecie. Przekazywane wartości oraz czerpanie z dorobku osób, które działają na jego rzecz buduje nasz światopogląd i zachęca do dalszej, jeszcze cięższej pracy. Takie osoby są doskonałym przykładem dla młodego pokolenia, które marzą o osiągnięciu własnego sukcesu w kulinariach!
Od 2011 roku ostrzeszowski Park im. Jana Pawła II szczyci się Aleją Gwiazd Sztuki Kulinarnej – jest to miejsce, które powstało z myślą o uhonorowaniu wybitnych jednostek i organizacji działających na rzecz kultywowania kultury kulinarnej w Polsce. To jedyna taka Aleja w naszym kraju.

Zobacz

Tytuł najlepszego barmana globu dla Kanadyjki !

Dobiegł końca finał World Class 2017 w MeksykuDobiegł końca finał World Class 2017 w Meksyku
Ponad 2 miliony widzów na świecie obserwowało transmisję na żywo z finału największego konkursu barmańskiego globu – World Class Competition 2017 w Meksyku. Polskę reprezentował Janusz Lemiesz z Warszawy. Po raz drugi w 9-letniej historii konkursu trofeum trafiło w kobiece ręce: Kanadyjki, Kaitlyn Stewart. Nabór do kolejnej edycji ruszy jesienią tego roku.
Zobacz

Świętojańska noc na Placu Defilad !

Tematem przewodnim Kolacji był „Sen Nocy Letniej. Noc Kupały, czyli Noc Świętojańska, Sobótka” potocznie zwana- „WIANKAMI”– to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku. Podczas którego dziewczęta puszczały w nurty rzek wianki z zapalonymi świecami. Jeśli wianek został wyłowiony przez kawalera, oznaczało to jej szybkie zamążpójście. By przywołać klimat obchodzonego kiedyś święta, na stołach pojawiły się zioła, paprocie odrobina mgły, magii i oczywiście wianki!

Zobacz

MACIEJ KOBYLAŃSKI – WIELKOPOLSKIM KUCHARZEM ROKU 2017 !

Niezapomniane Święto Wielkopolskiej Kuchni i Kucharzy pod hasłem „Dobra kuchnia jest podstawą prawdziwego szczęścia ” Auguste Escoffier

Zobacz

ZDOBYWCY PUCHARU W KONKURSIE „MENU ITALIA 2016”

Targi GASTRO SHOW za nami. Trzy dni pełne kulinarnych wrażeń. Na stanowisku Menu Italia degustowaliśmy pyszne specjały prosto z Włoch: sery, szynki, oliwy, oliwki,kapary, karczochy i wspaniałe piwa, wina i likiery, a także cudowną, prawdziwie mocną i aromatyczną kawę.

Zobacz

Paweł Salamon zwycięzca III edycji Wielkopolski Kucharz Roku

W dniu 10 czerwca 2016 r. w Hotelu HP Park w Poznaniu, w otoczeniu malowniczej Malty, odbyła się III edycja konkursu kulinarnego Wielkopolski Kucharz Roku. Konkurs im. Rafała Jelewskiego.

Zobacz

KULINARNY TALENT ROKU 2016 -OPANOWAŁY KOBIETY !

Konkurs „Kulinarny Talent 2016” w tym roku należał do Kobiet ! Pierwszy raz zdarzyło się bowiem, że wystartowało w nim aż siedem uczestniczek ! Panie nie tylko postawiły na ilość, ale też zaprezentowały własne umiejętności- dwie z nich stanęły na podium !

Zobacz

XI Festiwal Kuchni Greckiej zakończony

 

Słoneczna Hellada zagościła na jubileuszowych Targach EuroGastro, a wszystko za sprawą organizowanego już po raz XI – Festiwalu Kuchni Greckiej, który odbył się 08 kwietnia 2016 r, na terenie MT w Warszawie.
Organizatorem konkursu jest Theofilos Vafidis, przy wsparciu Chef’s Club of Greece – Poland Branch Office i MT Targi Polska. 

Zobacz

Staż uczestników WKR w fabryce E.Wedel

W drugiej edycji konkursu kulinarnego Wielkopolski Kucharz Roku im. Rafała Jelewskiego, udział brało 12 zawodników, oprócz nagród za trzy pierwsze miejsca i nominacji do półfinału Kulinarnego Pucharu Polski była także niespodzianka ! Organizatorzy zorganizowali dla wszystkich zawodników dobrowolne staże u wybranego Jurora!

Zobacz

POLSKA KUCHNIA NA PORTUGALSKIM STOLE Z INICJATYWY AMBASADY RP W LIZBONIE

Produkowana w Polsce żywność ekologiczna cieszy się międzynarodową renomą, na którą w pełni zasługuje. Ambasada RP w Lizbonie zaplanowała cykl wydarzeń promocyjnych, mających na celu zwrócenie uwagi zarówno portugalskich koneserów sztuki kulinarnej, jak i importerów i szefów kuchni na najwyższej jakości polskie produkty.
Zobacz

Mariola Bojarska Ferenc mobilizuje do życia kobiety!

W dniu 26.11 (czwartek) b. w Good Time Day Spa przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu, obyło się spotkanie dla dojrzałych Pań, z wyjątkowym gościem panią Mariolą Bojarską Ferenc – polską propagatorką  fitnessu, dziennikarką znaną z programów TV m.in „Dzień dobry i zdrowy TVN”, Pytanie na śniadanie”, „Studio Urody”, „Mariola na zdrowie” oraz autorką książek :„Zatrzymaj czas”, „Cudowny ruch” i „Sztuka dobrego życia”.

Zobacz

III Jesienne Spotkanie Wielkopolskich Szefów Kuchni

Już po raz trzeci poznański oddział Farutexu zorganizował kulinarną podróż w ramach inicjatywy „Jesienne Spotkanie Wielkopolskich Szefów Kuchni”, którego pomysłodawczynią jest Joanna Ochniak.

Zobacz

Rodzinna atmosfera podczas Wielkopolskiego Kucharza Roku im Rafała Jelewskiego

14 sierpnia br. w malowniczym Hotelu Remes w Opalenicy odbyła się II edycja Wielkopolskiego Kucharza Roku – Konkursu im. Rafała Jelewskiego.
Zobacz

Poznańscy kucharze Razem

Wyjątkowa i niepowtarzalna Kolacja Szefów Kuchni w restauracji CUCINA w Poznaniu

Zobacz

Nominowani do Hermesów 2015

 

Już 14 maja podczas XVII Wiosennego Ogólnopolskiego Spotkania Czołowych Postaci Świata HoReCa i FMCG, wręczać będziemy prestiżowe Statuetki Hermesa „Poradnika Restauratora”. Tym samym otwieramy ich drugą dekadę. W ciągu minionych dziesięciu lat Hermesami uhonorowaliśmy tak znane postaci branży gastronomicznej, jak Karol Okrasa, Robert Sowa, Kurt Scheller, Paweł Oszczyk, Wojciech Modest Amaro i wiele innych.
Zobacz

Znamy już zwycięzców konkursu KULINARNY TALENT 2015

W czwartek, 26 marca 2015, odbyła się kolejna emocjonująca bitwa o miano kucharza z talentem podczas VII edycji Konkursu Sztuki Kulinarnej Roberta Sowy!

Zobacz

VII edycja Targów Expo Sweet 2015

W dniach od 22-26 lutego na terenie MT Targów w Warszawie odbyła się VII edycja Targów EXPO SWEET.  W tym roku Targi odwiedziły prawdziwe tłumy zwiedzających, w tym bardzo liczna grupa osób związana ściśle z branżą cukierniczo-gastronomiczną.

Zobacz

Wspólne Świętowanie z Parą Prezydencką

Niech te święta będą kolorowe, pełne ciepła w naszych domach i naszych sercach, żebyśmy wspólnie po raz kolejny przeżywali największy cud jaki wydarzył się w Betlejem…”– tymi słowami przywitał wszystkich Prezydent RP Bronisław Komorowski, który wraz z małżonką Anną spotkał się z dziećmi z rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczych.

Zobacz

Polacy na Światowym Kongresie WACS w Izraelu

W dniach od 02-05 grudnia 2014 r. odbył się światowy kongres WACS w Izraelu. Celem imprezy było poznanie tradycji i kultury Izraela.
Polska reprezentacja zdobyła złoty medal.

Zobacz

Kujawsko-Pomorskie Potyczki Kulnarne

W miniony czwartek (13.11) odbył się najstarszy konkurs kulinarny w regionie Kujawsko- Pomorskie Potyczki Kulinarne, którego organizatorem i pomysłodawcą jest szef kuchni Hotelu City w Bydgoszczy Dariusz Gwiazda.

Zobacz

Kulinarny Puchar Polski 2014

W dniu 01 października 2014 r . podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się pierwszy raz w nowoczesnej Sali Ziemi na terenie MTP,  poznaliśmy zwycięzców najważniejszego konkursu kulinarnego w Polsce- Kulinarnego Pucharu Polski.

Zobacz

Hanna Szymanderska i Grzegorz Komendarek – pożegnanie

Dziś dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o tragicznej śmierci naszych Przyjaciół – Hanni Szymanderskiej i Grzegorza Komnedarka, obydwoje zginęli w wypadku samochodowym w okolicach Skarżyska Kamiennej.
Zobacz

Wielkopolski Kucharz Roku. Konkurs im. Rafała Jelewskiego

Wspierajmy młodych pamiętając o Mistrzach Profesji” – to hasło przyświecało tegorocznej edycji konkursu Wielkopolski Kucharz Roku. Konkurs im. Rafała Jelewskiego, który odbył się 20 czerwca w poznańskim hotelu IBB Andresia.
Zobacz

II edycja konkursu kulinarnego „Lubuskie Smaki” zakończona sukcesem !

Umiejętności kulinarne młodych adeptów szkół kształcących w zawodach gastronomicznych mogliśmy podziwiać w dniu 03 kwietnia podczas finału II edycji Konkursu Gastronomicznego „Lubuskie Smaki”. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej- Karmać w Gorzowie Wielkopolskim. Patronat nad konkursem objął Wojewoda Lubuski, Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. oraz Lubuski Kurator Oświaty.
Zobacz

Światowy Kongres Tradycji Kulinarnych w Bukareszcie

W dniach 13 – 17 marca 2014 w Bukareszcie/ Rumunia odbył się Światowy Kongres Tradycji Kulinarnych, w którym uczestniczyło 37 delegacji z całego świata w tym z Polski Japonii, Meksyku, USA, Kanady, Malezji, Tunezji, Izraela, Korei Płd., Uzbekistanu, Albanii i innych. Honorowy patronat nad Kongresem objęło Światowe Stowarzyszenie Szefów Kuchni (WACS). Podczas czterech dni Kongresu ponad 200 szefów kuchni i cukierników prezentowało swoje tradycyjne dania i desery w ramach kulinarnych pokazów i prelekcji.

Zobacz

Kulinarny Talent Roku w obecności pań jurorek !

Drugiego dnia Targów EuroGastro w Warszawie odbył się konkurs kulinarny ” Kulinarny Talent Roku” – Roberta Sowy, przeznaczony dla młodych i ambitnych kucharzy (do 23 roku życia).

Zobacz

Joanna Ochniak w jury XII Międzynarodowego Festiwalu Gastronomicznego w Turcji

W dniach 12-15 lutego 2014 r. w Istambule (Turcja) odbyła się 12-sta edycja Międzynarodowego Festiwalu Gastronomicznego, którego głównym organizatorem była Turecka Federacja Szefów Kuchni COCFED oficjalny członek WACS. Polskę na tych mistrzostwach w charakterze jurora reprezentowała Joanna Ochniak (przewodnicząca Kobiet w WACS, prezes Fundacji Gastronomia na Obcasach). Zaproszenie p. Joanny Ochniak było gestem przyjaźni tureckich szefów kuchni i Ambasady Tureckiej w Polsce w roku obchodów 600-lecia stosunków dyplomatycznych polsko – tureckich.
Zobacz

Film-muzyczna wizytówka kolacji charytatywnej Stowarzyszenia Przyjaciele Świata

film-fundacja

Naciśnij link:
https://www.facebook.com/photo.php?v=656699491038211

Muzyczna wizytówka wspaniałej charytatywnej kolacji zorganizowanej w hotelu Andel’s w Łodzi przez Stowarzyszenie Przyjaciele Świata. GNO miała wielki zaszczyt patronować temu wydarzeniu…na kolejne zapraszamy w czerwcu 2014 roku

 

Świąteczne Christmukkat w Restauracji Gothic na Zamku w Malborku

Dnia 15 grudnia br. już po raz czwarty gościnna restauracja Githic Cafe mieszcząca się na Zamku w Malborku zorganizowała dla wszystkich dzieci wyjątkowe święto Christmukkah.
Zobacz

Joanna Ochniak zachęca do poznawania Smaków Pradoliny Łeby

„Z radością zapraszam w kulinarną podróż po Pradolinie Łeby. Zachęcam do wspólnego odkrywania i poznawania wyjątkowych smaków, miejsc i ludzi wciąż kultywujących regionalnej tradycji.
Zobacz

Prezes WACS – Gissur Gudmundsson na Kulinarny Pucharze Polski

25 września br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozstrzygnięto najważniejszy konkurs dla profesjonalnych mistrzów smaku – Kulinarny Puchar Polski. Spośród dziesięciu drużyn, rywalizujących w Finale, na najwyższym podium stanęli Jakub Walczak oraz Tomasz Zdrenka z poznańskiej restauracji Platinum Palace Residence.

Zobacz

„Sąsiad na widelcu”- nowy kulinarny program z Ewą Olejniczak

„Sąsiad na widelcu” to program o gotowaniu, który przypadnie “do smaku” całej rodzinie. Prowadzący, Łukasz Grass podróżując po najpiękniejszych zakątkach Lubelszczyzny ma za zadanie znaleźć i przekonać dwie rodziny (sąsiadów) do ugotowania obiadu wraz z deserem.

Zobacz

Pielgrzymka w intencji Kobiet Polskiej Gastronomii

Już 03 września 2013 r. dzielna Grażyna Zaremba – Szuba podejmie kolejne życiowe wyzwanie – tym razem pokona pieszo trasę pielgrzymów do Santiago de Compostela.

Zobacz

Akademia Kulinarnego Poznania rusza w sierpniu

 


Po wielu miesiącach prób i doskonalenia formuły szefowie kuchni najlepszych poznańskich restauracji z dumą prezentują Akademię Kulinarnego Poznania. Jest to pierwsza w kraju inicjatywa, w której warsztaty kulinarne odbywać się będą w specjalnie zaaranżowanych wnętrzach restauracji, a ich tematy będą
wypływały wprost ze specjalizacji lokalu
.
Zobacz

Joanna Ochniak na Kolacji Charytatywnej „Przyjaciele Gotują”

Dnia 15 czerwca Joanna Ochniak uczestniczyła w czwartej edycji Kolacji Charytatywnej „Przyjaciele Gotują”, która odbyła się w hotelu andel’s w Łodzi.
Gościem specjalnym wieczoru była Basia Trzetrzelewska, a towarzyszył jej Danny White.

Zobacz

Relacja z I-go Grand Prix Polski w Grillowaniu Nabiałowym

Zobacz

Restauracja Ato Sushi podwójnym zwycięzcą 10. edycji Festiwalu Dobrego Smaku

Dobiegła końca 10. – jubileuszowa edycja Festiwalu Dobrego Smaku. Tysiące łodzian przemierzyło Kulinarny Szlak, próbując  festiwalowych dań.
Ocena zarówno łodzian, głosujących w konkursie smsowym, jak i jury była jednogłośna – Konkurs na najlepszą restaurację wygrała restauracja Ato Sushi.
Zobacz

Grand Prix Nocy Restauracji 2013 w Poznaniu przyznane

Grand Prix Nocy Restauracji 2013 w Poznaniu przyznane. W niecodziennej scenerii Sali Białej w poznańskim Bazarze odbyło się wręczenie Grand Prix Nocy Restauracji 2013.
Zobacz

Uroczyste wręczenie Hermesów 2013

6 maja br. w poznańskim hotelu Sheraton odbyła się Jubileuszowa Gala podczas której  wręczone zostały prestiżowe statuetki Hermesów dla najlepszych handlowców i przedstawicieli branży HoReCa.
Zobacz

Festiwal Dobrego Smaku po raz 10. w Łodzi -06.06.13

Znamy już listę restauracji i kawiarni jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu Dobrego Smaku.

Do udziału w konkursie zgłosiła się rekordowa liczba 26 restauracji i 10 kawiarni.
Tegoroczne kulinarne święto Łodzi rozpocznie się w czwartek 6 czerwca i potrwa do niedzieli 9 czerwca.
Hasło przewodnie jubileuszowego Festiwalu –

Zobacz

Fundacja Gastronomii na Obcasach – na konkursie Trendy Chef

Ta galeria zawiera 27 zdjęć.

Dnia 26 kwietnia 2013 r. w Bydgoszczy odbył się II Międzynarodowy Konkurs Kulinarny Trendy Chef, którego organizatorem jest szef kuchni hotelu Słoneczny Młyn Rafał Godziemski i Aleksandra Sowa współwłaścicielka „Cukierni Sowa”. Trendy Chef to nie tylko konkurs kulinarny, ale doskonałe miejsce dla sponsorów i organizacji działających na rynku gastronomicznym, które stwarza możliwość kompleksowego zaprezentowania własnej oferty i promowania najlepszych produktów. Zobacz

Noc Restauracji – w Poznaniu, Białymstoku i Gdańsku

24 maja (piątek) w trzech polskich miastach odbędzie się Noc Restauracji – prawdziwe święto wszystkich miłośników kulinarnych spotkań do późnych godzin nocnych. W tym roku motywem przewodnim imprezy są dania regionalne. W projekcie weźmie udział ponad 60 renomowanych restauracji  z Poznania, Białegostoku oraz Gdańska, które na tę noc przygotowały specjalne menu oraz pokazy kulinarne szefów kuchni. Na uczestników Nocy czekają także liczne konkursy.
Zobacz

Firma Nespresso zaprosiła osobowości kulinarne na wspólne spotkanie

19 marca br. odbyło się czwarte już z cyklu, spotkanie Szefów Kuchni i osobowości kulinarnych. Jego inicjatorem była firma Nespresso, globalny pionier w branży najwyższej jakości kawy porcjowanej, współorganizator wielu prestiżowych wydarzeń gastronomicznych na całym świecie.
Zobacz

Najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne!

Zobacz

Polska reprezentacja na Kongresie iAGI w Chorwacji

W dniach 28.02-03.03.2013 r. odbyło się już po raz drugi Międzynarodowe Sympozjum Sztuki Kulinarnej iAGI, w pięknym, turystycznym miasteczku Umag w Chorwacji.
Zobacz

Pierwsza Gwiazdka Michelin dla Wojciecha Amaro

Polska od dziś ma pierwszą Gwiazdkę Michelin, którą zdobył  dla Wojciech Modest Amaro i jego Atelier Amaro !!!!

Zobacz

Trzy dziewczyny w Finale Młodego Kreatora Sztuki Kulinarnej

 

Dziewiąta edycja konkursu dla uczniów szkół gastronomicznych Młody Kreator Sztuki Kulinarnej, zakończyła się wielką niespodzianką. W finale rozegranym 5 marca 2013 r., po raz pierwszy w historii tego konkursu, najwyższe noty otrzymały trzy przedstawicielki płci pięknej! To dla nich miły prezent na Dzień Kobiet.

Zobacz

Joanna Ochniak wygłosi wykład podczas iAGI w Chorwacji

W przyszłym tygodniu Joanna Ochniak Prezes Fundacjii Gastronomii na Obcasach oraz Przewodnicząca Women in WACS wygłosi wykład na temat „Kobiety w WACS = Kobiety Sukcesu” w ramach dorocznego, międzynarodowego forum kucharzy w Umag w Chorwacji.
Dodatkowo w ramach tego wydarzenia Ewa Olejniczak prezentować będzie nasze narodowe specjały. Trzymajmy kciuki za nasze wysłanniczki !
Zobacz

Już dziś zapraszamy na stoisko Gastronomii na Obcasach na konkursie Trendy Chef w Bydgoszczy 27 kwietnia br w Hotelu Słoneczny Młyn!!!
Będziemy tam wspólnie kibicowały dwóm wspaniałym zawodniczkom z Wrocławia Katarzynie i Agnieszce i nie tylko…
Jak przed rokiem moc atrakcji gwarantowana:)
Zobacz

Warsztaty Gastronomiczne dla uczniów ze Słupska

 

Dnia 25.01.2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbyły się Warsztaty Gastronomiczne dla uczniów. Organizatorem ich była Katarzyna Kierecka (nauczyciel ZSP nr 1) oraz Marek Wierzchowski (zastępca szefa kuchni w Restauracji Hotelu „Royal – Baltic”).
Zobacz

Kolacja z ambasadorem Szwecji w restauracji Cucina

W poniedziałkowy wieczór 14 stycznia br. Fundacja Gastronomia na Obcasach miała zaszczyt gościć w Poznaniu ambasadora Szwecji Staffana Herrströma z żoną Karin. Na kolację, która odbyła się w Restauracji Cucina, Prezes Fundacji Joanna Ochniak zaprosiła również redaktor naczelną Poradnika Restauratora Edytę Czerwińską oraz Natalię Kaczmarek – członka zarządu City Park Poznań Sp. z o.o. Podczas wieczoru dyskutowano na temat kultury kulinarnej Szwecji, wspólnych planów jej promocji w Polsce oraz znaczenia kobiet w branży HoReCa.

Zobacz

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Zobacz

Ogólnopolski Festiwal Kulinarny „Ale Pasztet”

18 listopada br. w Kliczkowie odbyła się druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kulinarnego Dolnego Śląska „Ale Pasztet”.
Zobacz

Gościna w Rezydencji Ambasady Szwedzkiej

17 października 2012 roku grupa polskich szefów kuchni i dystrybutorów mięsa gościła w Rezydencji Ambasady Szwecji w Warszawie na specjalne zaproszenie Pani Ambasadorowej Karin Herrström, Biura Radcy Ambasady Szwedzkiej oraz właścicieli firmy Bjärefågel  (www.bjarefagel.se).

Zobacz

Hanna Szymanderska obchodzi 25-lecie swojej pracy twórczej!!!

W dniu 05 października br. wybitna autorka książek kulinarnych, propagatorka polskiego dziedzictwa kulinarnego Hanna Szymanderska, świętowała 25- lecie swojej pracy twórczej.

Z okazji jubileuszu odbyła się się premiera najnowszej książki pt. „Prawdziwa kuchnia polska”, wydanej przez Wydawnictwo REA,, która jest uaktualnieniem „Encyklopedii polskiej sztuki kulinarnej”.
Zobacz

Gastronomia na Obcasach edukuje w Poznaniu

Kwitnące Talerze Ernesta Jagodzińskiego

 Dekorowanie potraw kwiatami może zupełnie odmienić każdy talerz. A technika sous vide odkrywa nowy smak i właściwości serwowanych produktów. W sobotę 15 września tajemnice tej niezwykłej sztuki kulinarnej odkrywał w Poznaniu Ernest Jagodziński – niezwykle zdolny Mistrz Kulinarny z bogatym doświadczeniem, który teraz stacjonuje w Poznaniu.
Zobacz

Szkolenie w renomowanej Espai Sucre

Kolejny cel Fundacji Gastronomii na Obcasach został osiągnięty!
W dniach od 05 do 09 sierpnia br. w Barcelonie odbyło się profesjonalne szkolenie cukiernicze, w renomowanej hiszpańskiej szkole Espai Sure. Udział w nim wzięli polscy mistrzowie cukiernictwa oraz kucharze dla których sztuka cukiernicza jest równie inspirująca jak kulinarna.

Zobacz

Czekolada potrzebna od zaraz – relacja z warsztatów!

Gastronomia na Obcasach” wraz z Akademią Czekolady Barry Callebaut w czerwcu br. zorganizowała dwa cykle warsztatów cukierniczych pod hasłem:

„Czekolada potrzebna od zaraz”.

W warsztatach udział wzięło ok. trzydziestu osób, a wśród nich profesjonaliści i sympatycy gastronomii.

Zobacz

„Gastronomia na Obcasach” na IX Festiwalu Dobrego Smaku

W dniach od 24- 27 maja br. odbyła się w Łodzi  9. edycja Festiwalu Dobrego Smaku. Festiwal to przede wszystkim pokaz sztuki kulinarnej i konkurs dla restauratorów organizowany od 2003 roku. Do kulinarnej rywalizacji przystąpiło trzydzieści łódzkich restauracji i kawiarni.  Zobacz

Joanna Ochniak – nową Przewodniczącą Women in WACS

1-5 maja br. w Daejeon odbył się 35. Walny Zjazd WACS pod hasłem – „Jak nakarmić Planetę w przyszłości”. To prestiżowe wydarzenie dedykowane było szefom kuchni oraz ekspertom kulinarnym z całego świata. Zobacz

Kondolencje

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy

Panią Małgorzatę Dołgowską

właścicielkę firmy PrimGastro 

jedną z pierwszych Fundatorek Inicjatywy „Gastronomia na Obcasach”.
Zobacz

Zapowiedź szkolenia cukierniczego „Czekolada potrzebna od zaraz! Czekoladowe inspiracje i techniki jej obróbki” w Akademii Callebaut w Łodzi

Już za tydzień „Gastronomia na Obcasach” wraz z Akademią Czekolady Barry Callebaut w Łodzi zrealizuję pierwsze dwudniowe warsztaty cukiernicze, które poprowadzi doradca technologiczny Callebaut – Piotr Chylarecki. Zobacz

„Gastronomia na Obcasach” na I Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym Trendy Chef w Bydgoszczy

W dniu 14 kwietnia 2012 roku w Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy miało miejsce niecodzienne wydarzenie – I Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Trendy Chef 2012”, któremu towarzyszyły mini targi gastronomiczne i pokazy kulinarne. Na zaproszenie organizatorów imprezy Gastronomia na Obcasach również mogła zaprezentować swoje wiosenne inspiracje i to za pośrednictwem KOBIET POLSKIEJ GASTRONOMII, które na początku marca 2012 roku ukończyły szkolenie w prestiżowej szkole kulinarnej Hofmann Cooking School w Barcelonie. Zobacz

Szkolenie „Najnowsze hiszpańskie trendy i techniki kulinarne” w Barcelonie – RELACJA

W dniach od 3 do 17 marca 2012 odbyło się szkolenie grupy polskich szefów kuchni w prestiżowej Hofmann Cooking School z siedzibą w Barcelonie. Stolica Katalonii nie przypadkiem już po raz drugi stała się celem kulinarnej podróży organizowanej przez Joannę Ochniak – właścicielkę firmy marketingowo-szkoleniowej FPMS – Doradztwo Unijne oraz „Gastronomia na Obcasach”.
Zobacz

Polscy szefowie kuchni na dwutygodniowym szkoleniu „Najnowsze hiszpańskie trendy i techniki kulinarne”


W dniach od 3 do 17 marca 2012 odbyło się szkolenie grupy polskich szefów kuchni w prestiżowej Hofmann Cooking School z siedzibą w Barcelonie. Stolica Katalonii nie przypadkiem już po raz drugi stała się celem kulinarnej podróży organizowanej przez Joannę Ochniak – właścicielkę firmy marketingowo-szkoleniowej FPMS – Doradztwo Unijne oraz „Gastronomia na Obcasach”. Kuchnia iberyjska, a  w szczególności kuchnia hiszpańska wyznacza obecne trendy kulinarne i cieszy się na świecie ogromnym respektem i sławą. Przyczynił się do tego z jednej strony geniusz Ferrana Adria – gastronoma-intelektualisty, który otworzył kuchnię na wyzwania XXI wieku, a z drugiej – prawdziwe bogactwo tradycyjnych smaków i produktów tego regionu.
Zobacz

„Gastronomia na Obcasach” w magazynie SUKCES

W styczniowym numerze magazynu „Sukces” ukazał się wywiad z trenerem „Gastronomii na Obcasach” – nieprzewidywalnym góralem, młodym i utalentowanym szefem kuchni Sebastianem Krauzowiczem.
Zobacz

Świąteczny Londyn i spotkanie z Jamie Oliverem

Jingle bells, jingle bells,
Jingle all the way!
O what fun it is to ride
In a one-horse open sleigh.

Jedyna i niepowtarzalna okazja by zobaczyć jakie potrawy królują na świątecznych stołach w różnych zakątkach świata, nadarza się w Londynie podczas Festiwalu Taste of Christmas. Również w dniach od 02-06 grudnia 2011, na to kulinarne wydarzenie wyruszyła ekipa polskich kucharzy i miłośników kuchni, by na własne oczy móc zobaczyć światowe gwiazdy gastronomii, skosztować kulinarnych przysmaków i poczuć prawdziwą magię Świąt. Zobacz

Szlachetna Paczka „Gastronomii na Obcasach”

„Gastronomia na Obcasach” wraz z portalem „Papaja.pl” mocno angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Chcemy w ten sposób zachęcić środowisko gastronomiczne do aktywnego działania na rzecz poszkodowanych przez los! Okres zbliżających się Świąt podwójnie nas napędza. Rok temu razem z szefem kuchni Jackiem Szczepańskim z hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy, zorganizowaliśmy mikołajkowy dzień dla wychowanków z miejscowego Zakładu Wychowawczo – Opiekuńczego, w czasie którego obdarowaliśmy dzieci prezentami, przygotowaliśmy również wspólny obiad oraz mini warsztaty z pieczenia i dekorowania pierniczków.

Zobacz

Gastronomia na Obcasach na Kilimandżaro

12 grudnia 2011 roku nasza trenerka oraz autorka książki, nad którą „Gastronomia na Obcasach” objęła patronat medialny -Grażyna Zaremba Szuba zdobyła najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro, dumnie stawiając na nim flagę „GNO””. Zobacz

Otwarcie Szkoły Sommelierów w Krakowie

Szkoła Sommelierów została otwarta jesienią 2011 w Pałacu pod Baranami na Rynku Głównym w Krakowie. Jest profesjonalna instytucją szkoleniową zajmująca się prowadzeniem kursów sommelierskich dla pracowników gastronomii, pracowników branży winiarskiej jak również miłośników wina.

Wszystkie oferowane szkolenia prowadzone są przez właścicielkę szkoły dyplomowanego sommeliera, trenerkę „Gastronomii na Obcasach”, absolwentkę International Sommelier Guild oraz wykładowcę Wine and Spirit Education Trust Monikę Bielka-Vescovi. Zobacz

Patronat nad „Pomorską Książką Kucharską” Grażyny Zaremby – Szuby

„Gastronomia na Obcasach” w grudniu 2011 roku z przyjemnością objęła swój pierwszy patronat medialny nad „Pomorską książką kucharską” autorstwa zaprzyjaźnionej z inicjatywą trenerki Grażyny Zaremby Szuby, wydanej nakładem Wydawnictwa Walkowska.
Zobacz

I edycja Konkursu Kulinarnego „Ale Pasztet” w Kliczkowie”


W dniach od 11-13 listopada 2011 r. w przepięknym Zamku w Kliczkowie odbył się konkurs kulinarny „Ale Pasztet”.

Festiwal jest kontynuacją organizowanego od 2008 roku konkursu na najlepszy Produkt Lokalny z Borów Dolnośląskich. Trzydniowy konkurs przyczynił się do identyfikacji i wpisania dań oraz receptur na listę produktów tradycyjnych. Wyłonił też kandydatów do Europejskiej Sieci Kulinarnego Dziedzictwa. Zespoły biorące udział w konkursach wykorzystywały głównie dziczyznę i runo leśne, czyli lokalne surowce. Zobacz

Gastronomia na Obcasach” na Gastro Trendach 2011 – Program szkolenia

„Wspólnie wyznaczymy drogę do osiągnięcia znaczącej pozycji Kobiet
w rozwoju polskiej gastronomii w kraju i na świecie !!!”
Joanna Ochniak, Inicjatorka „Gastronomii na Obcasach” Zobacz

„Gastronomia na Obcasach” na Gastro Trendach 2011 w Poznaniu – Relacja

Podczas tegorocznej edycji targów Gastro Trendy w Poznaniu specjalną strefę poświęcono Paniom – zawodowo związanym z gastronomią.

Pomysł stworzenia platformy komunikacji pomiędzy Kobietami Polskiej Gastronomii, a środowiskiem branżowym zrealizowała inicjatywa „Gastronomia na Obcasach” powołana w  ubiegłym roku przez Joannę Ochniak:
  „Edukacja oraz promocja osiągnięć kulinarnych  Kobiet Polskiej Gastronomii na arenie krajowej i międzynarodowej oto główny cel naszej działalności, wpisujący się w podstawowe założenia inicjatywy Women in WACS, działającej przy Światowym Stowarzyszeniu Społeczności Kucharskiej – która nam patronuje.” Zobacz

Przyjazd do Polski Ruskiej Ajtovy – szefowej kuchni z Macedonii

Za sprawą specjalnego zaproszenia Joanny Ochniak inicjatorki ruchu „Gastronomia na Obcasach” skierowanego aż do Macedonii, I edycja Teatru Szkoły Kulinarnej była doskonałą okazją do spotkania znanych kulinarnych osobistości nie tylko z kraju, ale i zza granicy. Zobacz

Fioleniada – napój dedykowany GNO przez Małgorzatę Kalembę –Drożdż

Po zakończeniu I edycji Teatru Szkoły Kulinarnej „Gastronomia na Obcasach” we wrześniu 2011, na łamach naszego profilu na Facebook’u został ogłoszony konkurs na nazwę dla pysznego autorskiego napoju z fiołków i lawendy autorstwa naszej trenerki Małgorzaty Kalemby – Drożdż. Zobacz

Joanna Ochniak na akcji charytatywnej World Chefs Tour Against Hunger

W dniach 20-30 sierpnia 2011 w RPA, 255 szefów kuchni z 46 krajów Europy, obu Ameryk, Afryki, Azji i Australii po raz trzeci zgromadzili się aby wspólnie walczyć z głodem na świecie. W akcji Polskę reprezentowała Joanna Ochniak wraz z grupą polskich szefów kuchni i cukierni Marcinem Budynkiem, Przemysławem Kaczorem, Pawłem Mieszałą i Marcinem Komstą.

Szefowie kuchni, uczestniczący w pokazach kulinarnych i bankietach w ramach NATIONAL FOOD FESTIVAL w RPA, walczyli o zebranie środków na zakup żywności dla głodujących dzieci w Afryce. Gotowane przez nich narodowe dania były licytowane, a uzyskany z nich dochód zasilał konto fundacji żywiącej afrykańskie dzieci. Zobacz

Wieczór Pań z Gastronomią na Obcasach

Uroczysty „Wieczór Pań” odbył się 5 marca w ramach obchodów Dnia Kobiet. Organizatorkami imprezy były  Joanna Ochniak założycielka inicjatywy „Gastronomiana Obcasach”, realizująca na terenie Polski założenia i cele światowej organizacji Women in WACS oraz Justyna Ruszkowska managerka Casinos Poland w Poznaniu. Spotkanie miało na celu zintegrowanie środowiska kobiet działających na rzecz gastronomii. Wspólne świętowanie rozpoczęto lampką słodkiego ponczu. Zobacz

Mikołajki – impreza charytatywna na rzecz wychowanków domu dziecka

Pierwszą akcją charytatywną zorganizowaną przez „Gastronomię na Obcasach” były Mikołajki przygotowane we współpracy z portalem gastronomicznym „Papaja.pl” oraz Jackiem Szczepańskim – szefem kuchni hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy.

Zobacz

Kulinarne Andrzejki na Obcasach

Jeśli Andrzejki to tylko na obcasach. Mimo niesprzyjającej aury 29 listopada 2010 na wieczór do Casinos Poland w hotelu Polonez w Poznaniu przybyło ponad 70 Pań związanych zawodowo z branżą gastronomiczną. Andrzejki to pierwsza impreza z cyklu „Gastronomia na Obcasach”, której głównym celem jest integracja pierwiastka kobiecego branży gastronomicznej w Polsce. Zobacz

I Festiwal Smaków Włoskich w Poznaniu

W dniach 21 – 23 października br niemal 3000  poznaniaków i turystów miało okazję degustacji oraz oceny dań kuchni włoskiej, serwowanych w 8 poznańskich restauracjach.  Specjalne festiwalowe dania w bardzo atrakcyjnej cenie 10 zł! przygotowały restauracje: Girasole, Umberto, Cafe Bordo (wszystkie trzy z ulicy Żydowskiej), Tivoli (ul. Wroniecka, ul. Naramowicka, ul. Św. Czesława oraz ul. Ściegiennego), Fidelio  (ul. Garbary), Roma (ul. Półwiejska), LaLucciola i Villa Magnolia (obie z ul. Głogowskiej).

Zobacz

Joanna Ochniak w Women in WACS

W dniu 10 maja 2010 Joanna Ochniak została oficjalnie przyjęta do inicjatywy kobiet Women in WACS, działającej w ramach Światowej Organizacji Szefów Kuchni (WACS), na której czele stoi Susanne Metz z Nowego Jorku.

Misją Kobiet w WACS jest działalność polegająca na propagowaniu kobiet aktywnie działających w branży gastronomicznej na całym świecie, prezentowaniu oraz wykorzystywaniu ich talentów w różnych branżowych inicjatywach. Organizacja ma również na celu przedstawienie kobietom różnorakich ścieżek kariery oraz wspieranie w ich zawodowym rozwoju poprzez nawiązywanie kontaktów i mentoring.

Zobacz